Etkinlikler 05 MART 2014 / 11:47

Üniversiteliler büyük veriyle tanıştı

T2 Yazılım, Türkiye’nin dört bir yanından katılım sağlanan ‘T2 Big Data Hackathon’a (Büyük Veri Programlama Yarışması) 21-23 Şubat’ta Bilkent Cyberpark ev sahipliğinde imza attı.
21-22 Şubat 2014 tarihlerinde toplam 30 saat aralıksız olarak devam eden yarışmada 200’e yakın öğrenci, ‘Büyük Veri’ üzerine yenilikçi proje fikirleri üretip, kodlama metotları geliştirdi. Üniversite-sanayi iş birliği adına Türkiye’de yapılmış en ciddi etkinliklerden olan, Bilkent Cyberpark firmalarından T2 Yazılım’ın önderliğinde gerçekleştirilen ‘T2 Big Data Hackathon’ kapanış töreni de birçok sektör temsilcisini bir araya getirdi.
Öğrenciler girişimcilerle bir araya geldi
Proje yarışması ve kodlama kategorilerinde ilk üçe giren öğrencilere çeşitli ödüller verildi. Occupin, W-Collector, Big D proje yarışmasının kazanan grupları olurken, Alim Şükrücan Gökkaya, Ahmet Enis Erdoğan, Tuğcem Oral da kod yarışmasında ipi göğüslediler. Öğrenciler ödüllerini; Başbakanlık Basın Yayın Enformasyon Genel Müdür Yardımcısı Erkan Durdu, Bilkent Cyberpark Genel Müdürü Canan Çakmakcı, Bilkent Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Buğra Gedik, Solveka Yazılım ortaklarından Kerem Çağlar ve sektörün önde gelen yetkililerden aldılar. Biletleri günler öncesinden tükenen etkinlik, öğrencilerin üst düzey yöneticilerle ve girişimcilerle bir araya gelmesini sağlayan keyifli bir kokteyl ile sona erdi.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN