Etkinlikler 11 HAZİRAN 2018 / 13:19

Volkswagen yeni otonom aracı SEDRIC'i basınla buluşturdu

CEBIT 2018 fuarı kapsamında pek çok yenilikler duyurulmaya başladı. Bunlardan ilki Volkswagen'in SEDRIC konsepti adını verdiği yeni otonom aracı oldu.

Bu yıl düzenlenen CEBIT 2018 etkinliğinde pek çok firma yeniliklerini, yeni ürünlerini ve çözümlerini duyurmaya başladı. Bugün itibariyle başlayan etkinlikte Volkswagen, diğer yıllara göre daha farklı ve daha belirgin bir şekilde kendini gösteriyor. Etkinlik haftası boyunca pek çok duyuru gerçekleştirecek olan şirket, bugün gerçekleştirdiği basın toplantısında, yeni otonom aracını basınla buluşturdu.

Mart ayında Cenevre Otomobil fuarında tanıtılan SEDRIC konsepti bugün itibariyle CEBIT 2018'de kendini gösterdi. Şirket yetkilileri bu araçla birlikte 2021 yılında bazı şehirlerde tamamen otonom paylaşım sistemi kurmayı amaçladıklarını ifade ettiler.

4 kişilik oturma kapasitesine sahip olan ve ön kısmında kokpit veya direksiyon yerine geniş bir ekran bulunduran Sedric, okul servisi olarak tanıtılmıştı. Aracın arkasına “School Bus” yerine “Cool Bus” yazmayı tercih eden Volkswagen’in otonom aracı, eğer bu işlevi yerine getirebilirse ebeveynler için kolaylık sağlamış olacak.

4 kişilik SEDRIC’in tek kötü yanı ise öğrenci taşıma kapasitesinin şu anki okul servislerinden çok daha az olması. Otonom araçların çoklu taşımalığına bir örnek olan SEDRIC, bu sayede gelecekte görebileceğimiz toplu taşıma araçlarının temelini de atıyor olabilir.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics