Etkinlikler 17 MART 2017 / 09:57

WIN Eurasia Automation 2017’de Siemens Rüzgarı

Endüstri 4.0 alanında öncü Siemens, 16-19 Mart tarihleri arasında düzenlenen Türkiye’nin en önemli otomasyon fuarı  WIN Eurasia Automation 2017’de Endüstri 4.0 çalışmalarını sergiledi. 

 

Türkiye’de ‘Yaşam için üretim, gelecek için teknoloji’ mottosuyla Endüstri 4.0 alanındaki çalışmalarına devam eden Siemens, ‘Endüstri 4.0 Çözüm Ortağı’ olarak yer aldığı WIN Eurasia Automation 2017 fuarında tecrübelerini ve projelerini katılımcılarla buluşturdu.  
 

Siemens Türkiye İcra Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Yardımcısı Ali Rıza Ersoy’un panelist olarak yer aldığı ‘Türkiye’de Endüstri 4.0’a Bakış’ oturumunda Ersoy, Türkiye ve dünyadaki Endüstri 4.0 adına gelişmeleri değerlendirdi. Siemens’in bu alanda gerçekleştirdiği projelerden de bahseden Ersoy, Endüstri 4.0 ile işletmelere hız, esneklik, verimlilik ve kalitenin eş zamanlı ve bir bütün olarak yerleşeceğini, bunlarla birlikte işletmelerin tamamının dijitalleşeceğini belirtti.Ersoy konuşmasında Türkiye'de hem kamu kurumlarının hem de özel sektörün Endüstri 4.0 konusunun önemini çok iyi kavradığını belirterek, "Siemens'in Amberg'deki fabrikası Endüstri 4.0'ın örnek bir yansıması. Amberg'deki fabrikamız Dijital Fabrika anlamında örnek teşkil ediyor ve endüstriyel kontrol teknolojisine yönelik 1000 değişik ürün 1 milyonda 12 hata oranıyla hayata geçiriliyor. Türkiye'de bu konuda yatırım yapan fabrikaların sayısının artmasıyla ülkemiz %5-8 oranlarında bir büyüme yakalayabilecek" dedi. 

 

16 Mart’ta düzenlenen tüm dünyada üst düzey yöneticilerin de katıldığı ‘Globalde Endüstri 4.0’ panelinde konuşmacı olarak yer alan Siemens Orta Doğu ve Afrika İş Geliştirme Müdürü Cor Visser, Siemens’in dünyadaki çalışmalarından örnekler vererek Endüstri 4.0’a geçiş sürecinin önemine dikkat çekti. 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN