Etkinlikler 28 ŞUBAT 2014 / 16:58

Yıldızlı'lar otomotivde Ar-Ge'ye ilgili

Tofaş’ın Ar-Ge yöneticileri, Yıldız Teknik Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren YTÜ IEEE (Institute of Electrical and Electronical Engineers) Öğrenci Kulübü tarafından gerçekleştirilen “10. RLC Günleri” kapsamında öğrencilerle buluştu. Tofaş Ar-Ge yöneticileri, Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencileriyle bir araya geldi. Sektör ve akademi işbirliğine olanak sağlayan; öğrencilere enerji, otomasyon ve otomotiv sektörlerini yakından tanıma imkanı veren RLC Günleri, 25– 27 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirildi. Sektörün önde gelen firmalarının yer aldığı etkinliğe aynı zamanda platin sponsor olarak destek veren Tofaş’tan İnovasyon ve Teknoloji Geliştirme Müdürü Erhan Küçüksüleymanoğlu, E&E Sistemleri Tasarım Yöneticileri Can Gökçe ve Utku Karakaya, öğrencilere deneyimlerini ve projelerini aktardı.

Tofaş İnovasyon ve Teknoloji Geliştirme Müdürü Erhan Küçüksüleymanoğlu, otomotiv sektöründe Ar-Ge’nin mercek altına alındığı etkinlikte, “Tofaş Ar-Ge ve Üniversite İşbirliği Çalışmaları” başlıklı bir konuşma yaptı. Tofaş’ın Ar-Ge yatırımlarını, tasarım ve test yetkinliklerini aktaran Küçüksüleymanoğlu, araştırma projeleri hakkında bilgi verdi, şirketin Ar-Ge’de ulaştığı küresel başarıları ve yürüttüğü AB projelerini anlattı. Kurumdaki uzmanların yetkinliğinin Ar-Ge için çok önemli olduğunu belirterek, teknoloji geliştirme çalışmaları doğrultusunda sanayi kuruluşlarının üniversitelerle işbirliği yapmasının gerekliliğine değinen Küçüksüleymanoğlu, Tofaş’ ta Ar-Ge çalışanlarının gelişimi kapsamında yapılan eğitimleri, lisans üstü çalışmaları, yaratıcı düşüncenin teşvik edilmesi için hayata geçirilen mekanizmaları paylaştı.

Tofaş E&E Sistemleri Tasarım Yöneticisi Can Gökçe “Tofaş Ar-Ge Elektrikli Araç Geliştirme Çalışmaları” başlıklı bir konuşma yaptı. Elektrikli Fiat Doblo’nun sergilendiği organizasyonda Can Gökçe, Tofaş’ın Ar-Ge kapsamında geliştirdiği “EV Development Platform” hakkında öğrencileri bilgilendirirken, Tofaş fabrikasında üretilen elektrikli Fiat Doblo modelinin sahip olduğu teknik verileri de öğrencilerle paylaştı. Tofaş E&E Sistemleri Tasarım Yöneticisi Utku Karakaya ise sektöre kaliteli bireyler yetiştirmeyi amaçlayan etkinlikte, öğrencilere “Otomotiv Elektroniği ve Haberleşme Veri Yolları” konulu bir sunum yaptı.

Organizasyonun açılış gününde, Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek tarafından Tofaş İnovasyon ve Teknoloji Geliştirme Müdürü Erhan Küçüksüleymanoğlu’na bir teşekkür plaketi sunuldu.

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics