Dosya Finans Sektörü ve Teknolojik Değişim 11 HAZİRAN 2017 / 17:48

Yeni nesil servisler gelişiyor

Finans sektöründe giderek yaygınlaşan “omni-channel” yani çoklu kanal yaklaşımının da etkisiyle bu ekosistemdeki kuruluşlar yeni nesil servisler geliştiriyor, yenilikçi hizmetlerle karlılık, performans ve müşteri memnuniyeti seviyelerini yükseltiyorlar. Hızlı adaptasyonu ile dijital dönüşümün Türkiye ve dünyadaki öncüsü konumunda olan finans sektörü, içinden geçtiği etkin dijitalleşme ile daha da ivmeleniyor. Büyük verinin söz konusu olduğu işlemlerin, sunulan çözümler ile çok daha hızlı, güvenli ve kolay bir şekilde yapıldığını kaydeden İnnova Bilişim Çözümleri Fintek Kıdemli Direktörü Murat Kayıhan, şunları söyledi. “Şubesiz ve self servis hizmetler sayesinde iş gücü verimliliği artarken insan kaynaklarını da çok daha etkin bir şekilde yönetmek mümkün oluyor. Bulut tabanlı yenilikçi teknolojiler sayesinde donanım, yazılım ve operasyon maliyetlerinde önemli tasarruflar sağlanabiliyor. Türk Telekom’un bilişim çözümleri sağlayıcı şirketi İnnova olarak çözümlerimizle finans sektöründeki müşterilerimize bu alanların tümünde rekabet avantajı sağlıyoruz. Finans sektörüne sunduğumuz yeni teknoloji çözümleri sayesinde finans oyuncuları sahip oldukları verileri doğru bir şekilde işleyip anlamlandırarak bunları kişiselleştirilmiş servisler sunmada kullanabiliyor. Müşterilerimizin sektörde kullanılan farklı yazılım platformları arasında hızlı ve kolay bir şekilde uyumluluk sağlamalarına yardımcı oluyoruz.”
Ülkemizde bilişim sektörü gelişimini sürdürürken, bankacılık, finans ve ödeme sistemleri alanındaki gelişim de aynı doğrultuda büyük bir hızla devam ediyor. Perakende alanında kullanılan eski nesil yazar kasaların yerini yazar kasa POS cihazlarının almasıyla bu cihazlar dijital dönüşümün önemli yapıtaşlarından biri haline geldi. Her ölçekteki işletme için kritik önem taşıyan ödeme sistemleri alanında kurumlar müşterilerine çözüm çeşitliliği sunmak adına önemli yatırımlara imza attılar. Tüketiciler de bu gelişmeler karşısında teknolojinin imkanlarından faydalanıp temassız, kartsız, mobil gibi alternatif ödeme çözümlerini kullanmaya başladılar. Bu alandaki çözümler, teknolojik gelişmeler ve yatırımlarla birlikte her geçen gün yaygınlaşıyor ve tüketicinin hayatını daha da kolaylaştırıyor.
Son dönemde finans sektöründeki yapılan düzenlemeler de pazarın daha hızlı gelişimi için gerekli çatının oluşumunda önemli katkıya sahip. Bu düzenlemelerin de sektörün büyümesi, yeni ve güçlü oyuncuların bu alana girmesinin teşvik edilmesinde önemli olduğunu belirten Murat Kayıhan, “Fintek iş kolumuz ile finans ekosisteminde yer alan kurumlara finansal teknolojiler alanında dünya standartlarında, yüksek nitelikli çözümler sunuyoruz. Ödeme sistemleri özelinde ise kurumların finansal girdilerini en verimli şekilde yönetmeleri için PayFlex çatısı altında Sanal POS, BIG (Bank Interface Gateway), WirePay, Mobil Ödeme, Mikro Ödeme gibi farklı çözüm seçenekleri sunuyoruz. Bu alandaki çözümlerimiz sayesinde kurumlar, alacakları ödemeler için İnnova’nın bu alandaki geniş bilgi birikiminden yararlanırken müşterilerine alternatif seçenekler sunabiliyorlar” dedi.
 
 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics