Dosya Finans ve Bankacılık 09 ŞUBAT 2015 / 07:44

Artık toplam sahip olma maliyeti önem taşıyor

Her alanda olduğu gibi finans sektöründe de teknoloji yatırımları giderek artıyor.

Teknoloji geliştikçe hayat kolaylaşıyor ve insanlar ilk başta bu yenilikleri biraz yadırgayıp zorlansa da adapte oluyor. Tüm bu gelişmeler bir bütünün içerisindeki uyumla oluyor elbette. Biz de, bu bütünün içerisinde şirketlerin iş akışlarını kolaylaştıracak çözümlerimizle yer alıyoruz.

Aslında sektörün, müşterilerin, tüm kurumların öne çıkan beklentisi maliyet avantajı ve bundan dolayı ekstra kazanç. Nasıl ki müşteri komisyon oranı düşük bankayı ya da kredilendirmede dosya masrafı almayan kuruluşu tercih ediyor, kurumlar da yapılandırmalarında kullandıkları tüm donanımlarda avantajlı ürün istiyor. Eskiden daha çok ilk alım maliyetindeki avantaj ön plana çıkardı. Son dönemde bizim de gözlemlediğimiz şu ki, artık toplam sahip olma maliyetine daha çok dikkat ediliyor. Yani aslında ilk alım kadar, sonrasında ürünün kullanımında ve bakımında ortaya çıkan maliyetler, ürünün sağladığı fayda ve ürünün fonksiyonuna bağlı olarak sağladığı çıktının kalitesi ve maliyeti de çok önemli. Misal vermek gerekirse, finans sektörü yazıcı sektörü açısından son derece değerli bir pazar. Her ne kadar giderek dijitalleşsek ve arşivlemelerimizi bu yönde yapmaya çalışsak da, matbu baskı halen vazgeçilmezlerden biri. Genel müdürlük ve binlerce şube devreye girdiğinde, alınan baskıların toplamına trilyonlarca sayfa denebilir. Bu durumda yazıcıyı alırkenki fiyat, baskı maliyeti dikkate alındığında geri planda kalıyor.

Satış sonrası hizmet farkı

Bizim dünyada ve Türkiye’de ilk olarak pazara sunduğumuz tanklı yazıcılarımız ön plana çıkıyor. Bu teknoloji sayesinde sayfa başı baskı maliyeti neredeyse 0’a yakın ki bu ciddi avantaj. Ayrıca direkt olarak ödeme sistemlerine yönelik kasa yanı POS yazıcılarımızla da sektörde yer alıyoruz. Türkiye’de yer alan en büyük perakende ve gıda zincirlerinin çoğunda kasa yanında bizi görürsünüz. İddialı olduğumuz bir konu da Türkiye’deki yapılanmamızda satış sonrası hizmetler ve teknik servis. Türkiye’nin her noktasında Epson yetkili servisine ulaşmak mümkün.

Epson Türkiye Müşteri Hizmetleri Müdürü Ahmet Gürle
ETİKETLER : 1008

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics