Dosya Finans ve Bankacılık 18 ŞUBAT 2013 / 08:40

Bankacılığın geleceği: Büyük veri ve mobil hayat

Dünyada ve Türkiye’de finans ve bankacılık uygulamalarının son zamanlarda hızla geliştiği görülüyor. Hem mobil hem de yerleşik çözümlerin yeni kapılar açtığı sektör, 2013 yılında da aynı ivmeyle yeni alanlarda büyüyecek.

Önümüzdeki dönemde bulutta verilerin barındırılmasının kanuni uyumu, büyük verinin getirdikleriyle şirketlerin elde edebilecekleri, sürekli gelişen ve yenileri ortaya çıkartılan mobil uygulamalar, hem kurum çalışanlarının hem de müşterilerin ortaya çıkardığı güvenlik zafiyetlerini dosyamızda ele aldık.
Ülkemizde BT’nin tüm gelirler arasında yetersiz kaldığını sıkça vurgularken, birçok eksiğimizden söz ederken, finans alanındaki başarımız gözlerden kaçmasın. Zira bugün birçok Avrupa ve diğer gelişmiş ülkelerde bulunmayan altyapı sistemleri ülkemizde kullanılıyor. Türkiye’nin finans sektörü özelinde gelişmiş BT altyapısının nasıl bir ihracat aracına dönüşebileceğini ve BT kullanımının önümüzdeki dönemdeki seyrini sektörün temsilcilerinden dinledik.
Hemen her sektörün ekonomik krizler ve durgunluk sürecinde zorlandığı dönemde her zaman ayakta kalmayı başaran ve sektöre birçok yeni oyuncunun da katılmasını sağlayan sağlam altyapı, BT harcamalarının belli bir düzeyin üzerinde tutulmasını sağlıyor. Bu durumu da fırsata dönüştürmek BT şirketlerine düşüyor.
ETİKETLER : Sayı:909

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN