Dosya Finans ve Bankacılık 09 ŞUBAT 2015 / 07:45

Çağrı merkezleri BT ile güncelleniyor

Finans sektörü son yıllarda rekabetin güçlenmesi ile beraber daha iyi ve kaliteli hizmet vermek adına BT yatırımlarını oldukça arttırdı.

Bu artan BT yatırımının bir kısmı da çağrı merkezlerinin altyapı ve yazılımlarının güncellenmelerine olanak sağladı. Müşterilerimizden bu yönde bize gelen taleplerinde de artış görüyoruz. Gelinen nokta tabii ki yeterli değil. Bu alanda dünya standartlarını yakalayıp geçmek için daha fazla yatırım yapılması gerekli. Bu yatırımları yaparken göz önüne alınacak en önemli nokta ise insan ve teknolojinin uyum içinde nasıl çalışacağının planlanması. Sonuçta yapılan her BT yatırımı, müşteri ve çalışan memnuniyetini arttırarak, şirketleri daha rekabetçi yapacaktır.

Çağrı merkezi hizmetlerinin daha iyi ve müşteri odaklı olarak sunulması için en çok konuşma teknolojileri, ses tanıma, sesli yönlendirme, sosyal medya ve dinamik IVR konseptleri öne çıkan başlıklar. İnovasyon bizim için en önemli konulardan biri. Finans sektörünün daha iyi ve verimli çağrı merkezi hizmeti verebilmesi için bu sektöre yönelik özgün, yenilikçi ve müşteri odaklı yazılımlar geliştiriyoruz. Bu yatırımlarımız sonucunda geliştirdiğimiz yazılımları müşterilerimize ve sektöre tanıtarak, müşterilerine ne tür hizmetler sağlayabilecekleri konusunda destek oluyoruz.

Müşteri sadakati yaratma fırsatı

Finans sektörü bundan sonra şu anda kullandıkları birçok değişik bilişim sistemin çağrı merkezine entegrasyonu konusunda insan gücüne ve iyi analiz edilmiş projelere yatırım yapmalı. Finans sektörünün bilişim ve telekom gibi sektörlerle bu yakın ilişkisi, finans sektörünün teknolojik yenilikleri yakında takip ederek hizmetlerini geliştirmelerini sağlamakta. Bu da tabii ki müşterilerde bir sadakat yaratacaktır.

CCR Direktörü Ali Murat Gürçay
ETİKETLER : 1008

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics