Dosya Finans ve Bankacılık 09 ŞUBAT 2015 / 07:42

Yatırımların önemli bir bölümü mobil finansta

Hızlı, kişiye özel, proaktif, verimliliği ve getirisi ölçülebilen, niş alanlarda farklılığı ortaya koyabilen çözümlerin ses getirdiğini ve bu etkileri sağlayan yatırımlara eğilimin arttığını görebiliriz.

Sayısal dünya içinde yaşamını sürdüren yeni nesil ile birlikte finans sektörü için, bu nesli anlamak, iş yapma biçimlerine ve hizmet alma alışkanlıklarına uygun yöntemler keşfetmek önemli oldu. Bir konu da bankacılık sektöründe kanallar daha çok mobil tarafta yoğunlaşırken, sigorta sektöründe yeni müşteri kazanmak konusunda insan ilişkilerinin önemini koruduğu yönünde.

BT bütçelerini en yenilikçi çözümler için planlayan finans sektörü için rekabet ortamı ve müşteri eğilimleri bu planlamalarda önemli etkenleri oluşturuyor. Mobil finans, müşterilerin yüzde 25 gibi önemli bir oranının kanalı olması sebebi ile yatırımların büyük çoğunluğu burada.

İhtiyaçlar için çözümsel yaklaşımlar sürüyor

Verinin karar destek sistemlerine yansıtılmasında finans sektörünün teknolojik çözümlerde gelişimi devam ediyor. Büyük veri olgusu ile oluşan çözümler, son yıllarda yükselen trend olarak doğru müşteriye doğru ürün, hizmet sunumu konusunda analiz ihtiyacını karşılamaya aday. Bu çözümlerin tüm bileşenleri ile değerlendirecek olgunlukta olması önemli.

İnternet dünyası ve sosyal medya boyutu da müşteri ve piyasa nabzının çevrimiçi tutulabilmesi için dikkate değer bir alan. Bu gelişmelerle birlikte, sektördeki ekonomik faktörler, süreçlerde verimliliğin, çözümlerin müşteriye sağlayacağı katma değerin öneminin artmasına neden oluyor. Bir yandan bu ihtiyaçlar için çözümsel yaklaşımlar sürerken, bir yandan yasal mevzuatlar, güvenlik, risklerin takibi için izleme ve önlem yatırımları sürüyor. Özellikle iç denetim, finans sektörü için önemli bir kontrol mekanizması.

Deneyimlerimizin, müşterilerimize değer katabilecek stratejilere dönüşmesi Mirsis’in en önemli hedefi. Artan alan uzmanlığı ile yazılım geliştirme hizmetimize iş pratiklerimizi aktarmaya çalışıyoruz. Hizmetlerimizde müşterimizi tanımanın, vizyonunu, kültürünü, iş yapış şeklini anlamanın ve müşteriye destek veren ekibin aynı odağı sahiplenmesinin projeyi başarıya götüren etkenlerin başında olduğunu düşünüyoruz.

Mirsis Bilgi Teknolojileri İş Geliştirme Müdürü Melike Engür
ETİKETLER : 1008

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics