Bilişim Dünyası Finans 13 EYLÜL 2013 / 10:51

103 milyon dolarlık yatırım

3TS’in TCEE III fonu103 Milyon Avro Euro’luk Yeni Yatırım Fonunda  Teknoloji & Internet, Medya & İletişim ve Teknoloji Bazlı Hizmet sektörleri var.

Cisco, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), Avrupa Yatırım Bankası (EIF), ve OTP Bankası  3TS’in TCEE III fonuna iştirak etti.. Bu yeni yatırım fonu ile firmanın yönettiği varlıklar toplamı 300 milyon Euro’yu geçti.

Orta ve Doğu Avrupa’nın önde gelen risk sermayesi şirketlerinden 3TS Capital Partners, 103 milyon Euro’luk dördüncü fonunu kurduğunu ve Teknoloji & Internet, Medya & İletişim ve Teknoloji Bazlı Hizmet sektörlerinde büyüme aşamasındaki yatırımlara odaklayacağını açıkladı.

Türkiye’deki eCift'in de dahil olduğu aktif  portföyünde, Romanya’daki Avangate,  Slovakya’daki Piano Media, Çek Cumhuriyeti’nde BKS ve Polonya’daki ClickAd ve Rankomat gibi  11 şirket var.

3TS’in yönetici ortağı Pekka Maki, “ SolveDirect ve Investor.bg çıkışlarından sonra iki başarılı çıkışa daha doğru ilerlemekteyiz. Günümüz Avrupa’sında 100 milyon Euro’dan büyük bir teknoloji yatırım fonunun kurulması büyük bir başarıdır ve hem bölgenin hem de teknoloji sektörünün geleceği için güçlü bir görünümü işaret etmektedir.”dedi

3TS şirket başına 2 milyon Euro’dan 10 milyon Euro’ya kadar değişen yatırım hacimleriyle, Baltık ülkelerinden Türkiye’ye kadar, tüm Orta ve Doğu Avrupa bölgesinde her yıl büyüme aşamasındaki 3-4 şirkete yatırım yapmayı planlıyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics