Bilişim Dünyası Finans 13 HAZİRAN 2014 / 16:12

Akıllı kalem,dijital sigorta

Akıllı kalem teknolojisini ilk kez sigorta sektöründe kullanan Anadolu Hayat Emeklilik, dijitalleşmeyi hızlandırdı.Anadolu Hayat Emeklilik , Les Ottomans'ta gerçekleştirdiği bir toplantıda  dijital sigortacılık vizyonunu paylaştı. Sigortacılıkta akıllı kalemi ilk kez kullanarak eş zamanlı dijitalleştirmeyle, formların veri bankasına aynı anda aktarımını sağladı. 

Anadolu Hayat Emeklilik,  ilk kez sigortacılık sektöründe kullanılan akıllı kalemi tanıttı. El yazısı tanıma, anında görüntü transferi, hızlı veri doğrulama özellikleriyle manüel olarak girilen formu eş zamanlı olarak dijitalleştiriyor. Anında ve eksiksiz veri transferi, hızlı hesap açılışı, anında bilgilendirme ve kolay evrak iletimine olanak sağlıyor. Bu özellik iş süreçlerini ciddi oranda kısaltıyor ve ek işler gerektirmiyor. Akıllı kalem, form eksik doldurulduğunda ya da formda hatalar olduğunda üzerindeki led ekrandan  kullanıcısını uyarıyor. Formdaki özel doku sayesinde formu tanıyabilen kalem,  üzerindeki saniyede 75 kare fotoğraf çeken hassas infra-red kamerası  sayesinde form üzerindeki görüntüleri kaydediyor. Kalem İOS tabanında çalışıyor.  Kalem  8 saat kesintisiz yazım ve en az 100 adet tam yazılı A4 sayfası saklayan bir hafızaya sahip. Form tamamlandığında da veri bankasına aktarılıyor. Normal şartlarda bir tükenmez kalem olarak kullanılabilen kalem, 3 haftada kullanıcısının el yazısına alışarak, hataları düzeltebiliyor. 419 acente ve 391 direkt satış ekibi ile toplamda 810 aktif kullanıcısı olan,  USB üzerinden şarj edilebiliyor.  

Dijital sigortacılık kapsamında satış ekibine 864 adet AHEPAD tablet dağıtan Anadolu Hayat Sigorta, teknoloji sayesinde zaman kazanıyor. Cihazlarda aynı isimle yüklü olan uygulama, saha ekibinin  daha önce çalışılmış iyi-kötü senaryoları ve kurumsal soru bankasına eş zamanlı ulaşabilmeleri sayesinde müşterilere kurumsal kimliği yansıtmalarını sağlıyor. 

 Toplantıda konuşma yapan Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü Mete Uğurlu, Bireysel Emeklilik ve Hayat sektörünün öncü şirketi olarak teknolojik bir dönüşüm başlattıklarını ve akıllı kalemle müşteri ilişkilerini yeni bir çecraya taşıyacaklarını dile getirdi. Uğurlu, hayata geçirdikleri proje ve uygulamalarla müşterilerine daha kaliteli ve hızlı hizmet sunarken çalışanlarına da tüm iş süreçlerinde daha etkin ve verimli bir ortam sağladıklarını söyledi.

Anadolu Hayat Emeklilik CIO'su Haldun Aydoğdu "Son yıllarda hızla gelişen dijital sigortacılık çalışmalarımızın sonuçlarını hızla alıyoruz. Tüm donanım ve yazılımlarımızı yenilediğimiz çalışmalarımız sayesinde dijital kurumsal kimliğimizi her alana taşımayı başardık." dedi. Her alanda başlatılan dönüşüm projelerinin temelinde; kurumsal kimliği müşteri ilişkilerinin tüm noktalarına yansıtmak olduğunu belirtti.

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics