Bilişim Dünyası Finans 13 ŞUBAT 2013 / 11:40

ATM’ler uzaktan yönetilebilecek

Cardtek Group şirketlerinden CredoWork, ‘ManageATM’ ismi ile şube dışı ATM’ler için altyapı izleme-yönetim cihazı üretti. Bu cihaz ile bankalar, şube dışında bulunan ATM’lerine daha kolay ve hızlı erişim sağlayabilecek. CredoWork İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Koldaş, konuyla ilgili olarak Türkiye’de yeni bir ilke imza attıklarını belirterek, CredoWork tarafından üretilen ve finans kurumlarının operasyon ve uzaktan yönetim konularında yardımcısı olacak ManageATM’nin kısa sürede finans sektöründe yayılacağını ifade etti.

Esnek raporlama avantajı

ManageATM, esneklik, raporlama olanağı, ihtiyaçlar doğrultusunda gerekli düzenlemelerin yapılabilmesi, merkezi yönetim yazılımı, çevrimiçi şifre doğrulama gibi özelliklere sahip. CredoWork ‘ManageATM dış alarm ünitesi, ATM gövde sıcaklığı sensörü, ATM gövdesi sarsıntı sensörü, (Opsiyonel) giriş kimlik doğrulama paneli ve enerji sarfiyatı ölçümünü de barındırıyor. Ürün elektrik kesintilerini, UPS bypass durumunu ve tanımlanan sınır değerler üzerindeki veya altındaki elektrik sorunlarını merkeze haber vererek üst düzeyde güvenlik sağlıyor.

Cihazın üzerindeki SLA batarya desteği ile UPS ve elektrik kesintilerinde 4 saat süre ile cihaz ile iletişim (GPRS) devam edebiliyor. Uzaktan erişim özelliği ile cihazların dış fan, klima, iç aydınlatma ve ATM’nin uzaktan enerjileri kesilip tekrar açılabiliyor. Öte yandan router, switch, UPS gibi cihazlardan biri önceden yapılmış “ManageATM seri port-Cihaz console” bağlantısı ile sanki yanındaymış gibi uzaktan yönetilebiliyor. Opsiyonel olarak görüntü alma ve saklama konusunda destek veren cihazlar ile görüntüler merkeze gönderiliyor ve merkez veritabanında alarm sensörleri konumu bilgisiyle birlikte saklanıyor.

 
ETİKETLER : Cardtek Group CredoWork

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics