Bilişim Dünyası Finans 17 HAZİRAN 2014 / 09:00

ATM'lerden sesli para çekme Denizbank'ta

DenizBank’ın mobil cüzdanı fastPay, sesle para gönderme özelliğinden sonra  ATM’lerde sesle para çekme özelliğini de hayata geçirdi.


Yenilikçi ürün ve hizmetleri ile dikkat çeken DenizBank, dünyada benzeri olmayan mobil cüzdan uygulaması fastPay’e yeni özellikler eklemeye devam ediyor. fastPay; sesle para gönderme özelliğinden sonra dünyada ilk niteliğinde olan yeni hizmetiyle ATM’lerde sesle para çekme özelliğini de hayata geçirdi. DenizBank’ın mobil cüzdan uygulaması olan fastPay’i kullananlar sadece ses ile komut vererek DenizBank ATM’lerinden para çekebiliyorlar. Kullanıcılar; DenizBank ATM’lerine yaklaşıp hiçbir tuşa dokunmadan, kartlarını ceplerinden çıkarmadan, fastPay uygulamasında yer alan sesle para çek ikonuna dokunup çekmek istediği tutarı söyleyerek, ATM ekranında çıkan onay kelimelerini sesli bir şekilde fastPay’e söyleyip onay verdikten sonra paralarını çekebiliyorlar. Bu yeni uygulama telefona temas etmeksizin sadece konuşarak hem ATM’yi, hem telefonu akıllı bir robot olarak kullanabilmeyi mümkün kılıyor.
Kullanıcıya maksimum kolaylık
DenizBank Dijital Kuşak Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Murat Çelik, DenizBank’ın Dijital Bankacılık alanındaki vizyonunu, geliştirdiği uygulamalarda temas ettiği müşteriyi minimum yoran ve kullanıcıya maksimum kolaylık sağlayan anlayışla sürekli geliştirmeye devam edeceklerini bildirdi. Çelik, “DenizBank’ın dijital dünyadaki ilkleri devam edecek. DenizBank hesabı olsun veya olmasın fast pay uygulaması birçok avantajı beraberinde sunuyor. Akıllı telefon kullanıcıları cepten cebe 7/24 ücretsiz para gönderebiliyor, ATM’den kartsız para çekilebiliyor, 170 bini aşkın DenizBank üye işyerinde anında cepten ödeme yapılabiliyor ve internet alışverişlerinde kart bilgileri girmeden güvenli bir şekilde ödeme imkânına sahip oluyor. Hayata geçirilen bu yeni uygulama ile global anlamda mobil bankacılık sektöründe yine bir ilke imza atıyoruz. Mobil Bankacılık sektöründe daima ilkleri hedefleyen fastPay, bu yeni özelliği ile de kullanıcılarına eşsiz bir deneyim yaşatıyor. Mobil cüzdan olma özelliği ile cüzdan taşıma derdine son veren fastPay, ATM’den sesle para çekme özelliği ile artık ATM tuşlarına dokunmaya bile gerek kalmadan kolayca para çekme konforunu sunuyor. Herkesi bu olanaktan yararlanmaya davet ediyoruz.” dedi.
Denizbank’ın fastPay uygulaması; geçtiğimiz yıl The Banker dergisinin Mobile Banking Innovation 1.’lik ödülünü, The Banking Technology Awards’ın 2013 En iyi ödeme sistemi dalında büyük ödülünü ve bu yıl da Paybefore Awards Market Mover 1.’lik ödülünü almıştı.
fastPay hakkında ayrıntılı bilgi için: http://www.denizbank.com/acikdeniz/mobildeniz/fastpay-nedir.aspx

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics