Bilişim Dünyası Finans 17 HAZİRAN 2014 / 16:15

Bankalar da haritadan bakıyor

Kredi Kayıt Bürosu, bankalara sunduğu yenilikçi çözümü lokasyon bazlı raporlama altyapısı sunan GEOMIS ile ORACLE tarafından bu yılın “Innovator Excellence” ödülüne layık görüldü.
Kredi Kayıt Bürosu'nun (KKB), 2013 yılında hayata geçirdiği lokasyon bazlı raporlama olanağı sunan yenilikçi projesi GEOMIS, Amerika'da Oracle tarafından düzenlenen "Oracle Spatial Kullanıcı Konferansı" kapsamında bu yılın “"Innovator Excellence" İnovasyon Mükemmellik Ödülü'ne layık görüldü.
Oracle, her yıl, dünya çapında önemli başarılarda bulunmuş kullanıcı ve ortaklarını, yapılan başvuruların değerlendirilmesi sonucu 4 kategoride Oracle Spatial Excellence Award / Oracle Spatial Başarı Ödülü ile ödüllendiriyor. Bu kategoriler Yenilikçilik (Innovator), Kurumsal Entegrasyon (Integrated Enterprise), Eğitim ve Araştırma (Education and Research) ve Ortaklık (Partnership) olarak sıralanıyor. Farklı sektörlerin lider kuruluşlarının yanısıra, pek çok ülkenin kamu kuruluşlularının da almak için yarıştığı bu ödül, alanının en prestijli ödüllerinden biri olarak biliniyor.
Kredi Kayıt Bürosu, (KKB), hayata geçirdiği ödüle layık görülen GEOMIS projesi ile bankalara stratejik iş alanlarında yararlanabileceği lokasyon bazlı bir raporlama altyapısı hizmeti sunuyor. Sürekli olarak geliştirilen GEOMIS, bankalara ilçe detayında görsel analiz imkanı sunuyor. Web tabanlı sistem üzerinden bankalar , Türkiye genelindeki durumlarını harita üzerinde görebiliyor.

GEOMIS'i ortaya çıkarma süreçlerine değinen KKB Stratejik Planlama ve Kurumsal İlişkiler Genel Müdür Yardımcısı Koray Kaya,bu raporlama ürünü ile sektörde ilk defa bankaların hem kendi rakamlarını görüp analiz edebilme, hem de rakip bankalarla kendi performanslarını karşılaştırabilme olanağına kavuştuğunu ifade etti. Kaya, ürününün bankalara yalnızca risk yönetimi için değil, pazarlama ve satış gibi farklı amaçlar için de fayda sağladığını belirtti.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN