Bilişim Dünyası Finans 19 ŞUBAT 2016 / 11:13

Dolandırıcılık girişimlerine geçit verilmedi

Sunduğu birçok ödeme servisiyle Türkiye’de 5 binden fazla aktif işletmeye hizmet veren PayU Türkiye, 2015 yılında kendi sistemleri üzerinden teşebbüs edilen dolandırıcılık girişimlerini yüzde 100’e yakın oranda engelledi. PayU Türkiye’nin engellediği tek seferde en yüksek sahte ödeme işleminin miktarı ise 71 bin TL oldu.
PayU ödeme sistemleri üzerinden yılda 5 milyonun üzerinde işlem gerçekleştirilirken ödemelerin yüzde 60’ı peşin, yüzde 40’ı ise taksitli olarak yapılıyor. Şu ana kadar tek seferde yapılan en yüksek tutarlı işlem 49 bin 980 TL oldu.
Gerçek kart sahiplerinin ele geçirilmiş kart bilgileri ile PayU üye işyerlerinden yapılmak istenen dolandırıcılık işlemleri ile ilgili de bilgi veren şirket, sahte işlemleri yakalama oranının yüzde yüze yaklaştığını belirtti. Son teknoloji Sanal POS çözümlerinin yanı sıra 250’den fazla farklı fraud filtresi ve uzman ekibiyle 7/24 manuel takip hizmeti de veren PayU Türkiye’nin engellediği tek seferde en yüksek sahte ödeme işleminin miktarı ise 71 bin TL oldu.
 
Dünyada ilk 3 içindeyiz
Türkiye’nin ilk ödeme hizmet sağlayıcısı (PSP) olduklarını ve 5 yıllık hizmet süresini doldurmadan 5 binden fazla aktif üye işyerine ulaştıklarını belirten PayU Türkiye CEO’su Emre Güzer, “Bu sayı artıyor. 16 ülkede, 180 binin üzerinde işyeriyle elde ettiğimiz yıllık 15 milyar dolar ciro ile dünyanın en büyük 3 PSP’sinden biriyiz” bilgisini verdi. Güzer, hedeflerini şu sözlerle paylaştı:
“2016 yılında hem üye işyerlerimizin sadece online dünyada değil, her alandaki ihtiyaçlarını eksiksiz karşılamak için çalışacağız hem de bir hub vazifesi görerek Türkiye’deki üye işyerlerinin dünyadaki diğer kullanıcılarla buluşmasını sağlayacağız. Yatırımcıların ve küresel oyuncuların Türkiye’ye ilgisi oldukça yoğun. Pazara yeni girecekler için Türkiye ilgi çekici bir alan, kültür ve ödeme sistemleri açısından da farklı ve fırsatları barındırıyor. Bu alanda da yurt dışından gelenlere destek olacak işbirlikleri içerisindeyiz. 2015 yılında 1 milyar TL üzerinde ciroya ev sahipliği yaptık; hedefimiz bunu 2016’da iki katına çıkartmak.” 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics