Bilişim Dünyası Finans 05 ŞUBAT 2016 / 13:29

E-dönüşümde tek kanal, birçok fayda sağlıyor

E-fatura, e-arşiv ve e-defter gibi farklı uygulamalardan oluşan e-dönüşüm için tek bir kanaldan hizmet almanın önemine dikkat çeken Protel Genel Müdürü Murat Sıcakkanlı, bu uygulamalara ek olarak, özel entegratörlük de sağlayarak paket halinde hizmet sunduklarını söyledi.

E-fatura, e-arşiv ve e-defter gibi farklı uygulamalar için tek bir kanaldan hizmet almanın işletmelere hem maliyet hem de verimlilik açısından avantajlar sağladığını söyleyen Murat Sıcakkanlı, “Bu e-uygulamalara ek olarak, özel entegratörlük de sağlayarak paket halinde bir hizmet sunuyoruz. Tümü birbiri ile yüzde 100 uyumlu çalışan bu çözümlerimizin Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) ve TÜBİTAK tarafından onaylanmış olması ve müşterilerimizin tüm soruları ile ilgili olarak karşılarında tek bir muhatabın bulunması, güvenlik konusundaki soru işaretlerini de ortadan kaldırıyor” dedi. E-dönüşüm alanında bütünleşik ve anahtar teslim hizmet sunmaya odaklandıklarını ifade eden Sıcakkanlı, şöyle devam etti:
 “Mevcutta Türkiye genelinde hizmet verdiğimiz 600’ü aşkın otelin yaklaşık yüzde 50’si e-dönüşüm çözümlerimizi kullanıyor. Sağladığı avantajların kısa sürede anlaşılacağını ve yasal zorunluluk çerçevesi dışında kalan işletmelerin de sistemi kullanmaya başlayacağını düşünüyoruz. Bu yeni teknolojiyle, hizmet ettiğimiz sektörler itibariyle sunduğumuz çözümleri müşterinin ihtiyacına ve büyüklüğüne göre ölçekleyebiliyoruz. Yeni nesil cihazlarla birlikte, eski nesilde zorunlu olan bazı donanım ihtiyaçlarını tablet bazlı ürünlerle değiştirerek pazarımıza uygun fiyatlarla ürün sağlama imkanı yakaladık. “Ödeme Kaydedici Cihazlar ile birlikte, masada kesilecek hesaptan e-fatura sürecine kadar uçtan uca çözüm almak bir avantaj. Bu sektörde yakaladığımız çözüm fırsatlarını özellikle gıda, giyim ve perakende sektörlerine de yaymak istiyoruz. Özellikle bulut teknolojisiyle ve tablet bazlı çözümlerle değiştirerek rekabetçi bir fiyatla pazara sunmayı hedefliyoruz.”
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics