Bilişim Dünyası Finans 05 AĞUSTOS 2013 / 13:03

e-faturada bütünleşik avantaj

Link, tüm müşterilerine Digital Planet e-fatura ve e-arşiv platformunu çözüm olarak sunacak. Link ERP sistemiyle sağlanan bütünleştirme sayesinde kurum, tek bir noktadan tüm faturalama süreçlerini e-faturaya hızla dönüştürerek, herhangi bir sistem tutma maliyeti olmadan internet üzerinden yönetip takibini gerçekleştirecek. Otomatikleşmiş e-fatura sisteminin geliştiricisi Digital Planet, Elektronik Fatura Sistemi’ne geçişte özel bütünleştiricilik yapıyor.

Digital Planet sunduğu özel bütünleştiricilikle Link kullanıcısı olan kurumlarla bir protokol yaparak tüm e-fatura geçiş süreçlerini devir alıyor. Bu durumda kurum içi herhangi bir kurulum olmaksızın her çeşit güvenlik ve gizlilik kurallarına uygun bir şekilde kurumun Link ERP sistemi, bulut üzerinden tamamen internet tabanlı bir uygulama ile bütünleştirilerek tüm e-fatura gönderim/alım süreçleri yönetiliyor.

Öte yandan, 1 Eylül 2013’te başvurusu zorunlu hale gelecek olan e-fatura sistemi için şirketler harekete geçmeye başladı. E-Dönüşüm’ün en önemli halkası olan e-fatura uygulaması kağıt fatura artık tarihe karışıyor. 01 Eylül 2013 itibariyle binlerce vergi mükellefine elektronik fatura kullanma ve elektronik defter tutma zorunluluğu geliyor. Türkiye’de e-dönüşüm sürecinin en önemli adımlarından e-fatura sistemi kapsamında, Maliye Bakanlığı tarafından belirlenen standartlar çerçevesinde faturalar artık elektronik belge biçiminde hazırlanacak. Uygulama kapsamındaki şirketler 31 Aralık 2013'ten sonra artık kurumlar arasında kağıt fatura kullanamayacak. Yeni Türk Ticaret Kanunu çerçevesinde hayata geçecek olan bu uygulama ile şirketler kağıttan tasarruf ederken, işgücü, zaman gibi başlıklarda da avantajlar sağlayacak.

 
ETİKETLER : Digital Planet Link ERP