Bilişim Dünyası Finans 17 ARALIK 2013 / 14:01

Finans kurumunda Tier III belgesi

Türkiye Finans Türkiye’de Tier III işletim sertifikasını alan ilk finans kurumu oldu.Uptime Institute tarafından yapılan detaylı testler ve incelemelerin sonucunda Türkiye Finans Tier III düzeyinde yedeklilik ve kesintisiz çalışma standartlarını desteklediğini belgeledi. Banka, Veri Merkezi için Tier III Constructed Facility sertifikasını alan Türkiye’nin ilk ve tek finans kurumu oldu.
Geçtiğimiz aylarda veri merkezlerinde dünya çapında standardizasyonu sağlamak için çalışmalarını sürdüren Uptime Institute tarafından Tier III Dizayn sertifikasını alan Türkiye Finans, bu sertifikayı yeni bir boyuta taşıdı ve Tier III Constructed Facility sertifikasını da aldı.

Türkiye Finans Veri Merkezi için önemli bir yatırım yaptıklarını belirten Türkiye Finans Bilgi Sistemlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Fahri Öbek, “ Veri Merkezimize 10 milyon doların üzerinde bir altyapı yatırımı yaptık. Veri Merkezimiz, yurt içinden ve yurt dışından büyük ilgi görüyor. Uptime Institute Tier III Constructed Facility sertifikamız bunun en büyük kanıtı. Ayrıca geçtiğimiz günlerde dünyanın ilk ulusal standartlar kuruluşu olan BSI British Standards’tan da sertifika almaya hak kazandık. Uzun çalışmalar sonucu iş sürekliliği alanında geçerli uluslararası standart olan ISO 22301'e uyumlu olduğumuzu gösteren sertifikayı aldık. Bu sertifikayı da yine ülkemizde almış olan ilk ve tek finans kurumuyuz. Bu başarılarımızdan dolayı gurur duyuyoruz” dedi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN