Bilişim Dünyası Finans 29 KASIM 2013 / 11:17

Gündem; fiyatlamada yaratıcı çözümler

Müşteri ilişkileri ve gelir yönetimi çözüm sağlayıcısı SunTec Business Solutions; “İnovatif Fiyatlandırma Forumu”nu 28 Kasım günü SwissOtel’de organize etti. Organizasyon Türkiye’nin önde gelen yenilikçi bankalarının katılımıyla gerçekleşirken, toplantıda gelirlerin artırılması ve müşteri korumanın yaratıcı yöntemleri ele alındı. Toplantıya TEB, T-Bank, Vakıfbank, Halk Bank ve İş Bankası gibi bankalardan üst düzey yöneticiler katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan SunTec Business Solutions CEO’su Nanda Kumar; “Odak noktamız her zaman müşteri ihtiyaçlarını anlamak ve doğru çözümleri sunmak oldu” dedi ve şöyle devam etti:

“Bankacılık sektöründe değere dayalı paket uygulamalarına kayma gereksinimi var ve bankalar rekabet avantajı sağlamak için bu paketleri yaratıcı biçimde fiyatlamak durumunda. Biz de bu doğrultuda, gelir yönetimi için yaratıcı ve yeni bir çözüm geliştirdik. Hedefimiz bu yeni pazara dair bankaları da bilinçlendirmek. Bankaların Xelerate çözümümüz sayesinde tüm stratejik iş imkanlarını keşfedebilmeleri için onlara destek oluyoruz.’

Yeni ürünler tüm müşterilere sesleniyor

Etkinlikte TowerGroup’dan Steven Murphy de konuşmasında teknolojideki ilerlemelerin bankaların büyümesine nasıl katkıda bulunduğuna ve müşteri odaklı bir yaklaşım için müşteri tecrübesi yönetimi konularına değindi. Vakıfbank Genel Müdür Yardımcısı Ali Engin Eroğlu ise bankalarının SunTec ile deneyiminden bahsetti. Buna gore SunTec’in çözümü, cari ve mevduat hesaplarında, krediler ve yatırımlar gibi farklı ürünlerde de fiyatlama operasyonlarında esneklik sağlıyor. Bu çözüm aynı zamanda yaratıcı ürünlerin pazara sunulma süresini de kısaltıyor, bankanın perakende ve kurumsal müşterilerine hitap ediyor.

Suntec’in Türkiye yol haritası Türk bankaları ile stratejik partnerlikler kurarak onlara müşteri ihtiyaçlarına uygun, değere dayalı, kişiseleştirilmiş teklifler sunmak olarak belirlendi. “İnovatif Fiyatlandırma Forumu” ise sektördeki örnek uygulamaların, fikirlerin paylaşıldığı, gelir yönetimi alanında en son yeniliklerin öğrenileceği bir platform olarak kurgulanıyor. SunTec farklı ülkelerde de benzer organizasyonları yapmaya devam edecek.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics