Bilişim Dünyası Finans 02 OCAK 2014 / 14:40

HCS kur riskiyle mücadele ediyor

HCS Kablolama Sistemleri tarafından ürün satışlarında kullanılan para birimi, iş ortaklarının kur riskini ortadan kaldırılmak amacıyla 1 Ocak 2014 tarihinden itibaren  dolar yerine TL olarak yapılmaya başlanacak. Boydak Holding şirketleri bünyesinde yer alan, yurtiçi ve yurtdışı pazarlarda bakır ve fiber optik yapısal kablolama üretim ve satışını gerçekleştiren HCS Kablolama Sistemleri,iş ortaklarının desteğiyle kur riskini ortadan kaldırmak ve iş ortaklarının sektörde daha rahat hareket etmesine olanak sağlamak amacıyla ürün satışları artık dolar yerine TL üzerinden gerçekleştirilecek.

HCS olarak sektörde bir ilke imza attıklarını ve bundan gurur duyduklarını belirten HCS Kablolama Sistemleri Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Boydak, “Sektör ayırmaksızın, bilgi teknolojilerinin kullanıldığı her yerde HCS ürünleri önemli rol oynuyor. Yapısal kablolama sistemlerinde kullanılan ürünlerimiz bina projelerinin bir parçası olarak algılanıyor ve müteahhitler tarafından anahtar teslim ve tekliflerde TL bazında gerçekleştiriliyor. Bu durumda bizden dolar teklif alan proje firmaları doğal olarak kur riski ile karşı karşıya kalıyorlardı. Kur riskini ortadan kaldırmak ve iş ortaklarımızı rahatlatmak için 2014 başından itibaren ürün satışlarımızı TL cinsinden yapmaya başlayacağız” dedi.

 
ETİKETLER : HSC kablo mustafa boydak

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN