Bilişim Dünyası Finans 30 ARALIK 2013 / 12:22

ING mükemmelliği Microsoft'ta buldu

Türkiye’de 331 şubesi ve 1.7 milyonu aşkın aktif bireysel müşterisi olan ING Bank, müşteri ilişkileri yönetiminde Microsoft Dynamics CRM’i tercih etti. Türkiye’de 331 şubesi ve 5 bin 700’ü aşkın çalışanı bulunan, aktif bireysel müşteri sayısı 1.7 milyonun üzerinde olan ING Bank, müşteri ilişkileri yönetiminde Microsoft Dynamics CRM çözümünü tercih etti. ING Bank Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin Sivri “Türkiye’de 2008 yılından beri faaliyette olan ING Bank’ın 331 şubesi ve 5 bin 700’ü aşkın çalışanı bulunuyor. Bireysel bankacılıkta 1.7 milyondan fazla aktif müşteriye sahibiz" dedi. İşimizi sürdürülebilir bir şekilde daha da büyütmenin yolu öncelikle müşteri sayımızı artırmaktan geçiyor.
Microsoft Dynamics CRM, ING Bank’ta pazarlama yöneticilerinin, satış yöneticilerinin, bölge yöneticilerinin, şube yöneticilerinin ve müşteri temsilcilerinin dahil olduğu geniş bir kesim tarafından kullanılıyor. Dynamics CRM’in kullandığı birimler arasında bireysel bankacılık, KOBİ bankacılığı ve ticari bankacılık faaliyetleri yer alıyor.
Müşteri Bilgilerine Anında Erişim
Microsoft Dynamics CRM sayesinde müşteri temsilcisi sisteme giriş yaparak müşteriyle ilgili tüm detaylara ve iletişim geçmişine tek bir noktadan kolayca ulaşabiliyor. Microsoft Dynamics’i amaca odaklanan basit yapısı, kolay kullanımı ve merkez bankacılık uygulamasıyla kolay uyumluluğu nedeniyle tercih ettiklerini ifade eden Hüseyin Sivri, “Microsoft Dynamics CRM’in esnek yapısı sayesinde ihtiyacımız olan özel çözümleri kolayca kurgulayabiliyoruz. 4-5 yıllık dönem içinde toplam sahip olma maliyetini göz önüne aldığımızda yaptığımız seçimin son derece avantajlı olduğunu düşünüyoruz. Küresel stratejimiz üç sütun üzerinde yükseliyor: Müşteri odaklılık, operasyonel mükemmellik ve en iyi işveren olma çabası. Microsoft Dynamics CRM’e yaptığımız yatırımın her üç sütunu da destekleyen bir adım olduğuna inanıyoruz” diye konuştu.
Microsoft Türkiye İş Çözümleri Direktörü Ozan Öncel “Müşteri ilişkileri yönetimi çözümleri, işletmelerin kurumsal hafızalarını oluşturan ve operasyonel verimliliği artıran sistemlerdir. Microsoft Dynamics CRM’in kullanıcı dostu arayüzü, operasyonel sistemlerle olan uyumu ve sürece yönelik fonksiyonları müşteri yönetiminde verimliğini en üst seviyeye çıkarıyor"dedi.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN