Bilişim Dünyası Finans 08 EKİM 2014 / 14:02

KKTC’de POS’tan kontör yükleme dönemi

2Nokta ve Kuzey Kıbrıs Turkcell arasında gerçekleştirilen işbirliği ile KKTC’deki Kuzey Kıbrıs Turkcell müşterileri, yeni dönemde 2Nokta POS cihazları üzerinden kontör yükleyebilecek. Sisteme Garanti Bankası’nın da dahil olması ile POS cihazı üzerinden hem kredi kartı ödemesi alınıp hem de kontör yüklenebilecek. İlk olma özelliğini taşıyan bu proje, küçük esnaftan büyük marketlere kadar bin 250 noktada yer alacak.

Hitay Yatırım Holding şirketlerinden 2Nokta, Kuzey Kıbrıs Turkcell ile gerçekleştirdiği projeyle Kuzey Kıbrıs Turkcell müşterilerinin artık KKTC’de de 2Nokta POS cihazları üzerinden kontör yükleyebilmelerini sağladı.

Proje ile ilgili bilgi veren 2Nokta Genel Müdürü Sinem Kır, Kuzey Kıbrıs Turkcell işbirliği ile KKTC genelinde hayata geçirilen projenin, küçük esnaftan büyük marketlere ve havalimanına kadar yayılan bin 250 noktayı kapsadığını söyledi. Mobil POS cihazlarının kullanıldığı projeyi diğerlerinden ayıran en önemli özelliklerden birinin de sisteme bir bankanın katılması olduğunu belirten Kır, “Garanti Bankası ile yaptığımız anlaşma ile hem KKTC’deki projelerimizi hem de tüm bankaları tek bir POS cihazı üzerinde bir araya getirmeyi hedefliyoruz” dedi.

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics