Bilişim Dünyası Finans 28 OCAK 2013 / 13:28

Lenovo iddiaları yalanladı

Lenovo CFO’su Wong Wai Ming geçtiğimiz hafta Bloomberg’e verdiği bir röpörtajda şirketin zor günler geçiren RIM’i satın alabileceğini ima eden bazı sözler söylemişti. Ming’den konuyla ilgili yalanlama gelirken, Ming’in RIM hakkında yorum yapmasının nedeni olarak Bloomberg muhabirinin sorduğu soru gösterilirken ve CFO’nun sadece şirketin yatırım stratejisine ilişkin genel yorumlar yaptığı belirtildi.

BlackBerry 10 ile eski başarılı günlerine geri dönmeyi hedefleyen RIM hakkında çıkan ilk söylenti bu değil. Son 2 yılda içerisinde Amazon da bulunan bir çok şirket tarafından satın alınacağı söylentileri dolaşan şirket, bu söylentilerden ve son dönemde yaşadığı başarısız süreçten çıkmak için gün sayıyor. 30 Ocak tarihinde BlackBerry 10’u tanıtacak şirket, yeni mobil sistemiyle birlikte tekrardan düzlüğe çıkarak, bu söylentilerin önüne geçmeyi amaçlıyor.

RIM’in BlackBerry 10 ile eski başarılı günlerine dönüp dönemeyeceğini ilerleyen günlerde hep birlikte takip edeceğiz.

Konuyla ilgili daha detaylı bilgiye bu adres üzerinden ulaşabilirsiniz.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN