Bilişim Dünyası Finans 11 TEMMUZ 2013 / 13:25

Mevzuata tam uygunluk

LOGO Yazılım’ın sunduğu e-Devlet uygulamaları, Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) tarafından hayata geçirilen yasal düzenlemelerle birlikte başlayan e-Fatura ve e-Defter dönemine geçiş sürecini kolaylaştırıyor. GİB'in belirlediği standartlara uygun olarak geliştirilen LOGO e-Defter ve e-Fatura uygulamalarıyla işgücü ve maliyet tasarrufu sağlanırken, veri iletişimi için güvenli bir platform sunuluyor.

Elektronik defter tutulması, onaylanması ve saklanmasında kullanılabilecek ilk onaylı yazılımlardan olan LOGO e-Defter uygulaması ile şirketler, Yevmiye Defteri ve Defter-i Kebir belgelerini, belirlenen standartlarda hazırlayıp elektronik olarak GİB'e gönderebilecek. Yeni Türk Ticaret Kanunu’na göre geliştirilen ve işletmelere büyük kolaylık sağlayacak uygulamayla, defterlerin kağıtlara basılarak saklanması gibi zaman ve maliyet gerektiren işlemler, böylece elektronik ortamda yapılabilecek. Yasal düzenlemelerle e-Defter uygulamasına geçişi zorunlu olan firmaların 1 Eylül 2014 tarihine kadar başvurularını yapması gerekiyor. e-Defter uygulama detayları ve başvuru süreci için www.edefter.gov.tr adresinden bilgi alınabiliyor.

LOGO çözüm ortağı LOGO Elektronik tarafından geliştirilen LOGO e-Fatura uygulamasıyla da kağıt fatura ile aynı hukuki niteliklere sahip elektronik faturalar düzenlenebiliyor. Düzenlenen e-Faturaların GİB portalına aktarımı, manuel olarak kullanıcı tarafından veya LOGO'nun e-Fatura uygulaması ile birlikte alınacak sunucu yazılımıyla otomatik olarak gerçekleştirilebiliyor. Faturaların elektronik belge olarak düzenlenmesi, elektronik ortamda iletilmesi, elektronik olarak muhafaza ve ibraz edilmesi zorunlu olan firmaların 1 Eylül 2013’e kadar e-Fatura uygulamasına başvurmaları gerekiyor. e-Fatura uygulama detayları ve geçiş süreci için www.efatura.gov.tr adresinden bilgi alınabiliyor.

LOGO'nun j-guar, Tiger Enterprise, Tiger Plus ve GO Plus ürünleri ile bütünleşik çalışan LOGO e-Fatura ve e-Defter uygulamaları, arşivleme maliyetini düşürürken verimli işgücü kullanımını artırıyor. Tutarlı veri iletişimi ve raporlama sağlayarak iç denetim süreçlerinin kalitesini yükseltiyor.
ETİKETLER : Logo Yazılım

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN