Bilişim Dünyası Finans 03 OCAK 2013 / 11:32

Parakod’la hızlı bütünleştirme

Güvenli e-ödeme sistemleri alanında hizmet sunan, e-ticarette bankaların iş ortağı olmaya devam eden Asseco SEE, İş Bankası Parakod Uygulaması’nda İş Bankası’nın bilişim sektöründe faaliyet gösteren iştiraki SoftTech ile gerçekleştirdiği işbirliği sonucunda hızlı ve güvenli alışveriş için bir alternatif sunuyor.

İş Bankası Parakod Uygulaması’nın kullanabilmesi için İşCep uygulamasının indirilmesi ve Parakod’un kredi kartı veya müşteri numarası ile aktive edilmesi gerekiyor. Parakod seçeneğinin aktive edilmesinden sonra, anlaşmalı e-ticaret sitelerinde ödeme ekranında, anlaşmalı mağazalarda ise POS terminali ya da pin pad ekranında çıkacak QR kodun cep telefonlarının kameralarından okutularak alışverişlerin anında tamamlanması sağlanıyor. Parakod Uygulaması üzerinden işlem yapılacak kartın seçilmesinin ardından, Asseco SEE, bu kartların sanal POS’a iletilmesini sağlıyor. QR kod teknolojisinin kullanılarak Parakod işlemlerinin banka tarafında onaylanmasına destek olan Asseco SEE, bilgilerin güvenli biçimde bankaya ulaştırılmasını sağlıyor. Üye iş yerlerinin Parakod ile bütünleşmesini sağlamak için İş Bankası ile gerçekleştirilen işbirliği sayesinde kolay, hızlı ve güvenli alışveriş fırsatı sunulmuş oluyor.

 

Asseco SEE Güvenli E-ödeme Çözümleri Grup Yöneticisi Burak Kutlu, İş Bankası ve SoftTech ile gerçekleştirdikleri işbirliğiyle, İş Bankası’nın QR kod teknolojisini ödeme sistemlerinde kullanarak Türkiye’de bir ilke imza attığını belirtti. İş Bankası Kartlı Ödeme Sistemleri Bölüm Müdürü Nevra Toktaş da, “Parakod uygulamamız sayesinde QR kod teknolojisi ile ödemeyi hem üye iş yerleri hem de kart müşterilerimiz için hızlı, kolay ve güvenli bir ödeme yöntemi haline getirdik. Bu uygulamanın ilerleyen günlerde yaygınlaşarak, müşterilerimizin hayatlarını kolaylaştırırken, ülkemiz e-ticaret sektörüne de katkıda bulunacağını düşünmekteyiz” dedi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN