Bilişim Dünyası Finans 10 ŞUBAT 2016 / 10:56

Sigorta karşılığı hesaplama yazılımının yeni sürümü kullanımda

Küresel danışmanlık, brokerlik ve iş çözümleri şirketi Willis Towers Watson, hayat dışı branşlarda hizmet veren sigortacılar için geliştirilen karşılık hesaplama yazılımı ResQ 4.0’ın güncellenmiş sürümünü kullanıma sundu. ResQ, veri setlerinin yapılandırılması, erişimi ve yönetimi için, güçlü modelleme ve karşılık hesaplama yöntemlerini esnek mekanizmalarla birleştiriyor. Küresel bazda ResQ’nun lisanslandığı yaklaşık 350 sigorta şirketi var. Willis Towers Watson, ResQ 4.0 ile kolay kullanım ve verimlilik etrafında şekillenen kullanıcı deneyimini geliştirirken, BT yeniliklerini de kullandı. Güncelleme ile ResQ 4.0’a eklenen özelliklerden başlıcaları şöyle sıralanıyor:
- Yenilenmiş kullanıcı arayüzü ile daha modern bir görünüm
- Verimlilik artışı için, yöntem, hesaplama ve veri seti koleksiyonlarının şablon olarak kaydedilebilmesi ve ResQ içinde herhangi bir yere uygulanabilmesi.   
- Reasürans riski hesaplamaları için yararlı olacak, yeni bir karşı taraf nakit akışı yöntemi. (Örneğin Solvency II için)
- Navigasyon ve yöntemlerin anlaşılması için veriden nihai sonuçlara giden akışların diyagramları.
- Özellikle geniş ResQ veritabanına ve kapsamlı sayıda simülasyon ile olasılıksal analizlere sahip şirketler için, mevcut 32-bit versiyona ek olarak, ResQ’nun 64 bit versiyonu. Ayrıca 64-bit Microsoft Office kullanmak isteyen müşterilere de destek sağlama.
- Diğer geliştirmelerle birlikte, Generalised Linear Model (GLM) ve Markov Chain Monte Carlo (MCMC) metotları. 
ETİKETLER : Willis Towers Watson ResQ

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics