Bilişim Dünyası Finans 28 OCAK 2016 / 17:49

Sigorta karşılık hesaplamada en güncel ResQ’da

Küresel danışmanlık, brokerlik ve iş çözümleri şirketi Willis Towers Watson, hayat dışı branşlarda hizmet veren sigortacılar için geliştirilen karşılık hesaplama yazılımı ResQ 4.0’ın güncellenmiş sürümünü kullanıma sundu.
20 yılı aşkın süredir devam eden gelişim ve inovasyonun bir ürünü olan ResQ, veri setlerinin yapılandırılması, erişimi ve yönetimi için, güçlü modelleme ve karşılık hesaplama yöntemlerini esnek mekanizmalarla birleştiriyor. Dünya genelinde, Willis Towers Watson’ın bugün itibariyle ResQ’yu lisansladığı yaklaşık 350 sigorta şirketi var. Willis Towers Watson, ResQ 4.0 ile özellikle kolay kullanım ve verimlilik etrafında şekillenen kullanıcı deneyimini geliştirirken, bilişim teknolojilerindeki gelişmeleri kullanmaya odaklandı.
Güncelleme ile ResQ 4.0’a eklenen temel özellikler şunlar: 
Yenilenmiş kullanıcı arayüzü ile daha modern bir görünüm
Verimlilik artışı için, yöntem, hesaplama ve veri seti koleksiyonlarının şablon olarak kaydedilebilmesi ve ResQ içinde herhangi bir yere uygulanabilmesi.  
Reasürans riski hesaplamaları için yararlı olacak, yeni bir karşı taraf nakit akışı yöntemi. (Örneğin Solvency II için)
Navigasyon ve yöntemlerin anlaşılması için veriden nihai sonuçlara giden akışların diyagramları.
Özellikle geniş ResQ veritabanına ve kapsamlı sayıda simülasyon ile olasılıksal analizlere sahip şirketler için, mevcut 32-bit versiyona ek olarak, ResQ’nun 64 bit versiyonu. Ayrıca 64-bit Microsoft Office kullanmak isteyen müşterilere de destek sağlama.
Diğer geliştirmelerle birlikte, Generalised Linear Model (GLM) ve Markov Chain Monte Carlo (MCMC) metotları. 
ETİKETLER : Willis Towers Watson

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN