Bilişim Dünyası Finans 21 OCAK 2013 / 14:58

Tempo ve Mitsui ortak olduJapon Mitsui, finans, telekomünikasyon, e-ticaret, sağlık gibi pek çok sektöre müşteri hizmetleri, tele satış, destek hizmetleri gibi bütünleşik çağrı merkezi çözümleri sunan Tempo’ya ortak oldu.

Japon devi Mitsui& Co., Ltd. (Mitsui) Tempo Çağrı Merkezi’nin yeni ortağı oldu. Bu ortaklık ile birlikte Mitsui temsilcileri ile Globalturk Capital’in kurucu ortağı Barış Öney Tempo Yönetim Kurulu’nda yeni üyeler olarak yer aldı. 18 Ocak’ta gerçekleştirilen sermaye artışı işlemini takiben 21 Ocak 2012 tarihinde nihai ortaklık tesis edildiği bildirildi. Tempo’daki ortaklığı azınlık hisse iştiraki olarak gerçekleşen Mitsui’nin, sağladığı sermaye artırımı ile edinilen yeni kaynağın, Tempo’nun büyümesini finanse etmek için kullanılacağı belirtildi.

İstanbul, Afyon ve Urfa operasyon merkezlerinde toplam bin beşyüz çalışanı ile müşteri hizmetleri ve destek ofisi servisleri sunan Tempo bilgi ve iletişim teknolojileri, bankacılık, sigorta, sağlık, hızlı tüketimin yanı sıra enerji sektörünün dev oyuncularına da hizmet veriyor.

Mitsui ve Globalturk Capital temsilcileri, yaptıkları yatırımın hızla gelişen Türkiye çağrı merkezi sektörünün güçlü oyuncusu Tempo’nun büyüme stratejilerinin gerektirdiği fon akışının yanı sıra iş süreçlerinin geliştirilmesi için gereken ulusal ve uluslararası know-how’ı da sağlayacağına dikkat çekti. Mitsui ise gelecekte Türkiye’deki yatırımlarını artırma planları bulunduğunu açıkladı.

Tempo Çağrı Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Cemal Akar, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu noktalara değindi: “Mitsui ve Globalturk Capital ile yaptığımız bu güç birliği ile finansal ve kurumsal yapımızı daha da sağlamlaştırarak müşterilerimize verdiğimiz hizmet kalitesini çok daha yükseklere taşıyacağız. Çağrı Merkezi sektörü geçtiğimiz yıl yüzde 25, istihdam edilen müşteri temsilcisi sayısı ve koltuk sayısı yüzde 20 büyüdü. 2012’de dış kaynak servis sağlayıcı şirket sayısı 58’e yükseldi. Pazar büyüklüğü 2012 sonunda 1 milyar dolar seviyelerine geldi. Sektör ekonomik istikrara paralel olarak büyüyor. Çünkü yeni ekonomide müşteriler diyalogtan yana. Müşteri ile kurulan iletişim aracı sadece telefon değil. Çağrı merkezleri bundan beş yıl önceki hizmet yapılanmasından çok farklı bir noktada. Bunu iyi okuyan şirketler sektörde hızla yükseldi. Yenilikçi hizmetleriyle Tempo, son iki yıldır sektör ortalamasının üzerinde bir performans sergiliyor. Bütünleşik çağrı merkezi çözümleriyle fark yarattı.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN