Bilişim Dünyası Finans 16 ŞUBAT 2016 / 16:45

Yatırımlarda Algo Trading işlemleri giderek artacak

Piyasalardaki trendler üzerinden otomatik al - sat emirleri üretip uygulayan Algo Trading işlemleri tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de hızla yayılıyor. Duygulardan arınmış ve otomatik bir sistem olması nedeniyle kullanıcıya sıkı bir yatırım disiplini sağlayan sistemin birçok artısı var.  
Yatırım mühendisliği yaklaşımını uygulayan ve bu yıl 25’inci yılını kutlayan Ata Finans Grubu’nun kendi Algo Trading modellerini yapan Ata Online ise Algo Traing hizmetini bulut teknolojisi ile birleştiriyor. Ata Online, Algo Trading Hizmetleri ile öncelikle vadeli işlemler piyasasında endeksin hareketlerinde otomatik olarak çift taraflı işlem yaparak piyasanın yükseldiği veya düştüğü dönemlerde getiri fırsatları yakalamayı amaçladıklarını belirten Ata Online Genel Müdürü Sarp Demiray konuyla ilgili şu bilgileri verdi:
“Yatırım hedeflerinize ve risk beklentilerinize göre isterseniz performansı test edilmiş Ata Online uzmanları tarafından hazırlanan stratejiler ile yatırıma hemen başlamanız, tecrübeli bir yatırımcıysanız kendi stratejiniz ile gelir hedeflerinize yatırım yapmanız bu yeni sistemin en büyük artısı. Sistemin kolay olması, otomatik olması yani işinize ara vermeden ekran başında saatlerce kalmadan işlemlerin otomatik yapılması büyük avantaj. Bu sistem vadeli işlemler piyasasında işlem yaptığı için piyasa yukarı da çıksa aşağı da inse getiri fırsatı sunuyor. Tüm dünyada hızla yatırımlar bu sistemlere yöneliyor. Örneğin Dünya Ekonomik Forumu raporuna göre, ABD’de bu işlemler toplam işlem hacminin yüzde 60’ından fazlasını oluşturuyor. Türkiye’de de bu tür işlemlerin yaygınlaşacağını umuyoruz.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics