Bilişim Dünyası Finans 12 NİSAN 2013 / 10:09

Yazılımı 'kiralama' avantajı

Burgan Leasing, Türkiye’de kurumlara software (yazılım) leasingi yapan ilk leasing şirketi oldu. Şirketlerin ihtiyacı olan teknoloji ve yazılım yatırımları, nakit akışlarını bozmadan, finansal kiralama çözümleri ile karşılanıyor.

Dünyada leasing sektöründe yoğun talep gören bir ürün olan software leasingi, Türkiye’de 21.11.2012 tarih ve 6361 sayılı kanun ile leasingi yapılabilir ürünler arasına dahil edildi. Burgan Leasing, 2013 yılı Mart ayında ilk işlemin gerçekleştirilmesi ile Türkiye’de yazılım leasingi hizmetini sunan ilk şirket oldu. Burgan Leasing tarafından, bilgisayar programlarının çoğaltılmış nüshaları için gerçekleştirilen software leasingi hizmeti, telekominükasyon firmalarından finans kurumlarına, hastanelerden zincir marketlere, turizm sektöründen bilişim sektörüne kadar tüm kurumsal firmalara hız kazandırıyor.

Burgan Leasing Genel Müdürü Cüneyt Akpınar, "Bu ürün ile şirketlere, ihtiyaç duydukları teknoloji yatırımları için finansal çözüm sunuyoruz. Software leasingi ile müşterilerimizin güncel teknolojiyi kullanmalarına aracı olarak rekabette öne çıkacakları hız ve verimliliği elde etmelerine destek oluyoruz“ dedi.

1994 yılında faaliyetlerine başlayan şirketin ticari ünvanı , 2013 yılında iştiraki olduğu bankanın hisselerinin yüzde 99,26’sının Ortadoğu ve Kuzey Afrika bölgesinin lider bankacılık kuruluşu Burgan Bank Grubu’na satılması ile, Burgan Finansal Kiralama A.Ş olarak değişti.
ETİKETLER : Burgan Leasing

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN