Dosya Finansta Dijital İnovasyon ve Dönüşüm 13 ŞUBAT 2016 / 15:30

MOBİLİN GÜCÜNE İNANIYORUZ

Dünyada mobil teknoloji şu ana kadar gelişen herhangi bir teknolojiden daha hızlı büyüyor. Bunun bankacılığa yansıması da aynı şekilde ve mobil internette dahil tüm diğer bankacılık kanallarını geçiyor. Bu ortamda müşteri deneyimi; hız, yer, zaman ve cihaz bağımsız hizmet alabilme, güvenlik ve tek tıklama ile işlem yapma gibi mobile özel unsurlarla belirleniyor. “Biz de Direkt Bankacılık kanallarımızla mobiliteye ve hıza önem veren müşterilerimize ulaşıyor, kolayca kullanabilen, istedikleri zaman istedikleri yerden bankacılık işlemlerini gerçekleştirebilecekleri bir mobil bankacılık hizmeti vermeye odaklanıyoruz” diyen Akbank Direkt Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Orkun Oğuz, şu detayları da paylaştı:
“Akbank Direkt olarak, teknoloji alanındaki gelişmeleri, ürün ve hizmetlerimize çok hızlı adapte ederek, mobil bankacılıkta sektörümüze öncülük ediyoruz. Ortalama vermek gerekirse,  bir müşterimiz senede iki üç defa şubeye giderken, internet bankacılığını ayda 4-5 defa, mobil bankacılığı ise ayda 15-20 defa kullanıyor. Özellikle Akbank Direkt Mobil kullanan müşterilerimizin yüzde 80’i her ay kanalımızı düzenli kullanır hale geliyor. Biz de mobilin gücüne inanıyor, müşterilerimizi mobil bankacılık uygulamamızı kullanmaya yönlendiriyor ve bu alanda yatırımlarımıza devam ediyoruz.”
Teknolojinin gelişimiyle her geçen gün daha da hızlanan dünyada, mobil kanalda başarılı olabilmek için sadece mobil uygulama yapmak yeterli değil. Müşteri beklentilerine göre uygulamayı geliştirmek de önemli. “Eskiye kıyasla, yükselen yatırım maliyetleri, azalan kar marjları, yeni yasal/yapısal düzenlemelerle doğan/değişen yatırım alanları, tüketicilerin dijital dönüşümü ile beraber finans dünyasında yaşanan teknolojik değişim, gelişen ve artan rakiplerle beraber değişen rekabet unsurlarına sahip olmak, diğer sektörlerle stratejik işbirlikleri gibi pek çok konu, finans ve bankacılıkta dijital dönüşümü ve inovasyonu zorunlu hale getiriyor” tespitini yapan Orkun Oğuz, hedeflerini şöyle anlattı:
“Banka olarak mobil alanda tüm teknoloji şirketleri ile yakın çalışmalar içerisindeyiz. Apple Pay ile de yakın görüşmeler içerisinde ürün geliştirmeleri yapıyor, kendi teknoloji ekiplerimizle de içeride mobil ödeme alanında geliştirmelerimize devam ediyoruz. Yıllardır bir teknoloji şirketi gibi bankacılık alanında, ödemeler ve yatırım alanında çalışmalara devam ediyoruz. Örneğin yapay zeka ve sanal gerçeklik konularında gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Apple TV için ya da Görüntülü Bankacılık Noktaları için geliştirdiğimiz, alanında öncü kanal çalışmalarımız var. Sanal gerçekliğin veya yapay zekanın hayatımızın içine girdiği gün, bu alandaki çalışmalarımızı müşterilerimizin kullanımına sunmaya hazır olacağız.” 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN