Foto Galeri 02 MAYIS 2013 / 16:47

Çalışanların tercih ettiği 25 şirket

Facebook işveren olarak da beğeniliyor. Çalışanların en çok tercih ettiği şirketler listesinin başında Facebook var.

Glassdoor ve Business Insider’ın yaptığı 2013 yılının en çok çalışılmak istenen 25 teknoloji şirketi araştırması sonuçlandı. Bu yılın çalışanlar tarafından en çok tercih edilen teknoloji şirketleri belirlendi. İnsanlar en çok Facebook’ta çalışmayı istiyor. Mark Zuckerberg’in CEO’su olduğu Facebook büyük bir ruh ve enerjiye sahip. Çalışanlar ekip ruhundan mutlu olduğu ve gerçekten eğlendiklerini söylüyorlar.

2. GUIDEWIRE

En çok çalışılmak istenen ikinci şirket ise Guidewire. Marcus Ryu’nun yüzde yüz hissesiyle CEO’su olduğu, şirketin çalışanları, o ekibin bir parçası olmaktan harika hissettiklerini ifade ediyor. Yorumlar, kurum içindeki samimiyetin ve yardımlaşmanın çalışanları mutlu ettiği yönünde.


3. RİVERBED

En çok tercih edilen üçüncü şirketse, Riverbed. Çalışanlarına sağladığı esneklik ve bağımsızlık ile ön plana çıkan şirket için çalışanların yorumları hayatlarında tanıdıkları en zeki insanlarla birlikte çalışmaktan çok keyif aldıkları yönünde.


4. RİOT GAMES

İlk üçten sonra ise, listedeki tek oyun şirketi olan Riot Games geliyor. Çalışanlarına değer veren, gelişmeleri ve öğrenmeleri için fırsatlar tanıyan bir şirket olarak tanımlanan Riot, esnek çalışma saatleri, aydınlık çalışma alanıyla çalışanlar için oldukça cazip bulunuyor. Çalışanlar her gün yeni bir şey öğrendikleri şirkette kendilerini sosyal, kültürel ve entelektüel açıdan mutlu hissediyorlar ve dolu ve rahatlıkla kullanılabilen bir iş yeri mutfağı da çalışanları mutlu ediyor.

5. GOOGLE 

Google ise bu ankette 5. sırada yer alıyor. Lary Page’ın CEO’su olduğu şirket çalışanlarına iyi davranan bir şirket olmasıyla biliniyor. Çalışanlar, cazip buldukları imkanlar içinde, kişisel opsiyon kullanmanın ödüllendirilmesinin yanı sıra içinde her gün kahvaltı, atıştırmalık, öğlen yemeği, içecek ve yiyeceklerin kendilerini mutlu eden bir unsur olduğunu da ifade ediyor.
6. SAS

Egzersiz salonu, havuzu ve çocuklu çalışanları için kreşi olan SAS'ın yüzde 96 hissesi CEO Jim Goodnight' a ait. İmkanları ve  SAS' ta yönetimin içten ve dürüst olması çalışanlar için önemli.

7. WORKDAY

Workday'in yüzde 88'ine sahip olan CEO Aneel Bhusri'nin yönettiği şirkette çalışanlar yardımlaşmaya  dayanan şirket kültüründen ve yorucu olmayan çalışma saatlerinde memnun olduklarını ifade ediyor. 
10. numarada yer alan Orbitz'in çalışanları, öğrenen bir şirkette çalışmaktan, esnek çalışma şartlarından  ve şirketin sağladığı çeşitli imkanlardan oldukça memnun. Eğitim, seminer gibi etkinlikler düzenleyen sağlayan şirket, çalışanlarına ı değer verdiğini hissettiriyor.15. sırada yer alan şirket, iş profesyonellerini birleştiren sosyal ağ Linkedin, her çalışanın bir misyonu olduğunu hissettiklerini ve iş ve özel hayatlarının çok iyi bir dengesini kurabildiklerini ifade eden çalışanlar Jeff Weiner’in CEO’su olduğu şirkette mutlular. 19 numarada pazar payının büyüklüğünden ötürü daha üst sıralarda beklediğimiz, Apple yer alıyor. Tüketicisi kadar çalışanları da mutlu etmiş görünüyor. Onu 20. Sırada Adobe takip ediyor. Şirketler ağırlıklı olarak çalışana değer verme, iyi niyetli yönetim, esneklik, güven, değer ve zeki insanlarla birlikte sosyal bir ortamda çalışmak gibi nedenlere dayanıyor.24 numaradaki Agilent için çalışanların yorumu “eğlenceli bir şirket ancak bir süre sonra sıkıcı oluyor” şeklinde. Sıralamadaki en son şirket İntuit için çalışanlar, ücretlerinden ve fırsatlarından, güven duygusundan memnunlar ancak yönetimin kurum içi iletişim konusunda biraz tutuk olduğunu ifade ediyorlar.

 ETİKETLER : Minecraft

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics