Foto Galeri 04 ARALIK 2013 / 16:51

Girişimciler için en iyi web siteleri

Girişimci ruhu ve kültürüne göre en iyi 15 web sitesi kendilerine has yapı ve içerikleriyle girişimcilere ilham veriyor.
En iyi 15 girişimci web sitesi Hangi ülkede, hangi dilde olursa olsun, girişimcilerin ortak bir kültürü var. Girişimci ruhuna göre en iyi web siteleri kendilerini en iyi geliştirebilecekleri, dünyadan ve fırsatlardan haberdar olacakları ve ilham alabilecekleri içerikler sunan web siteler. Kendini geliştirmek isteyen girişimcilerin erişmesi gereken akademik kaynaklar,dünya ekopolitiği, iş dünyasına dair güncel bilgiler, finans ağları, yaşam tarzı, yatırımcı ilişkileri, melek listeleri, iletişim, teknoloji, Ar-Ge etkinlikleri, Silikon Vadisi haberleri, gibi pek çok farklı içerik var.
Fast Company, Forbes’in girişimciler için en iyi 100 web sitesi içinde birinci seçildi. Tasarımdan iş hayatının ileri görüşlü yazılarının liderlik ipuçlarına girişimcilerin ilgilerini çekecek pek çok başlık bulunuyor. Sitenin tasarım, yaratım, laboratuvar, araştırmalar, futurist forum, yaratıcı konuşmalar, ödüllü yaratıcı tasarımlar, en üretken insanların biyografileri gibi değerli içerikler sağlıyor. Özellikle labarotuvarlarda neler yapıldığını bilmek, Ar-Ge etkinliklerini yakından takip etmek, girişimciler için çok önemli. Fast company, labarotuvar içeriklerini güncel olarak ve girişimci diliyle paylaşmasıyla ön plana çıkıyor.


[caption id="attachment_52966" align="alignleft" width="600"] http://www.fastcompany.com/[/caption]


3. Web sitesi olarak belirttiği TechCrunch, Teknoloji girişimlerinden, teknik bilgilere kadar Silikon Vadisi’nden haber getiriyor. Para, pazarlama, Teknoloji haberlerinin paylaşıldığı siteler ve girişim liderlerinden haber veriyor.

[caption id="attachment_52949" align="alignleft" width="600"] http://techcrunch.com/[/caption]


Enterpreneur, girişimci kültürünü yansıtan, Silikon Vadisi’nden haber veren, gündemin nabzını takip eden, girişimler, büyüme ve gelişme, para, pazarlama magazin gibi içerikler sağlayan ilham verici bir web sitesi.

[caption id="attachment_52951" align="alignleft" width="600"] http://www.entrepreneur.com/[/caption]


Inc. Forbes’in girişimciler için en iyi ikinci web sitesi seçildi. Sitenin kullanımı kadar dili da açık ve kolay. Girişim, büyüme, yaratıcılık, insanlar, para ve video başlıkları altında kategorize edilen içeriklerde girişimcilere kişisel gelişimlerinden, ticari büyümeye kadar farklı pek çok konuda uzmanlar tarafından yazılmış kısa makaleler de sunuyor.5000 listesinde en iyi girişimcileri 3 yıllık büyüme oranları, çalışan sayıları, gelirlerine göre sıralıyor.

[caption id="attachment_52953" align="alignleft" width="600"] http://www.inc.com/[/caption]


Startup digest girişimlerin yerel bilgiler alabilmesini sağlayan mektup içerikleri sağlıyor. Site okuma listeleri konusunda oldukça zengin. Girişim, girişim habitatı liderleri, yükselen ekonomiler, geliştiriciler, yatırımcılar, mobil, sağlık listelerine ve sosyal ağlara üye olmanızı sağlıyor. Ayrıca dünyanın hemen her yerindeki girişimcilik faaliyetlerinin işlenebilmesi için kurulmuş bir takvimi var.Mashable sosyal medya, teknoloji, iş dünyası, yaşam tarzı, ABD ve dünya, reklamlar başlıkları altında girişimciler için sıcak bir günde sunuyor. Neler oluyor sorusuna kolay anlaşılır bir içerikle yanıt veren site girişimcilere gündelik hayatta değerlendirilebilecek fırsatlar da sağlıyor.

[caption id="attachment_52960" align="alignleft" width="600"] http://mashable.com/[/caption]

 
Huffingtonpost yerel içeriklerle hizmet veren ABD, Almanya, İspanya, Fransa, Kanada, İtalya, Japonya, Birleşik Krallık ve Kuzeybatı Afrika versiyonları var. Çok özel makalelerin, dünya gündeminin nabzını tutan haberlere, dünya politikasından bloglara kadar girişimcilik kültürüne dair değerli beslemeler içeriyor.

[caption id="attachment_52957" align="alignleft" width="600"] www.huffingtonpost.com/[/caption]


Bloomberg Businessweek: Küçük iş haberleri kurucularla buluşma sağlıyor. Küresel ekonomi, sanayi ve şirketler, politika, iş okulu, küçük işletmeler, pazar ve finans, teknoloji, videolar gibi ekonomi ve para piyasaları temelli bir içerik sağlıyor.

Economist, teknoloji girişimcileri için her ne kadar doğrudan bir geliştirici kaynak olmasa da, okurlarının vizyonlarını geliştirmesi açısından çok değerli bir web sitesi. Dünya politikası, bilim ve teknoloji, iş ve finans haberleri, kültür, bloglar, çok ortamlı kaynaklar gibi başlıklar altında dünya ekopolitiğiyle ilgili en kabul görür içerikleri sağlayan sitelerden biri.

Marco Arment’in hazırladığı Marco.org ,Forbes’in girişimciler için en iyi 100 web sitesi listesi içinde 10. Sırada yer alıyor. Blogun içeriği oldukça yalın, ses yayını, sponsorluk, uygulamalar ve seçme yazılar yer alıyor.


Tara Joyce’nin hazırladığı Elasticmind adlı blog, girişimcinin yükselişi başlığıyla özgün bir içerik sunuyor. Kişisel markalaşma, iletişim alıştırmaları, girişimcinin yükselişi, kitap önerileri, girişimcilik ve kültürel yaratıcılık gibi başlıklarla girişimcilik kültürünü besleyen bir içerik sunuyor.


Asmartbear, gerçekten de akıllı bir ayı. Yalın, şık tasarımlı, karikatürler kullanarak esprili bir dille desteklenen, kolay okunabilir makaleler sunan bir blog.

[caption id="attachment_52959" align="alignleft" width="600"] http://blog.asmartbear.com/[/caption]


Sramana Metra’nın hazırladığı Bir milyondan bir milyona isimli blogda büyük veriden teknoloji haberleri servis, ne geniş bir yelpazesi var. Blogda bir milyon dolar klübü, diğer yüzde 99, Kapitalizm 2.0, Kadın ve girişimcilik gibi kitaplar ve içerikle beslenen bir popüler link listesi ve çeşitli videolar var. Girişimcilere yönelik çok beğenilen bloglardan biri de haber ve video içerikleriyle biraz daha hafif ve renkli bir tasarımı olan Smarta.

 Ecorner, Stanford Üniversitesi’nin yayınladığı bir web sitesi. Sitede popüler video, sunum, ses yayını, sunucular gibi araçlarla girişimcilik kültürünün yaygınlaşmasını sağlayan bir site.


 

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics