Genel 04 TEMMUZ 2018 / 11:22

​Amazon elektrikli araç filosuna 100 adet eVito katacak

Dünanın en büyük e-ticaret markalarından olan Amazon, Alman otomobil üreticisi Mercedes-Benz'e ait 100 adet elektrikli Van'ı bünyesine katmaya hazırlanıyor.

Amazon Logistics, eVito adını taşıyan araçlara Bochum ve Düsseldorf şehirlerinde sahip olacak. Amazon eVito, Bochum'da bulunan tesisi için geniş kapsamlı bir operatör konseptinde diğer ortaklarla birlikte çalışmalarını sürdürecek. Şuan için pilot uygulama ile birlikte çalışan Van'ler, pek çok özelliğiyle dikkat çekiyor. Akıllı, yazılım kontrollü ve yük kontrolünün yanı sıra verimli şarj altyapısı aracın artı özellikleri olarak görülüyor.

Amazon'un eVito araçlarına 2019 yılında kavuşması bekleniyor. Ancak Mercedes-Benz çok daha erken davranarak, ticari araçlara ait bilgileri sitesinde paylaştı. Şehir içi uygulamalarda akıllı bir çözüm olarak görülen eVito, Mercedes için iyi bir başlangıç  olabilir. Mercedes-Benz Vans Başkanı Volker Mornhinweg’e göre, Sprinter ve Citan’ın üçüncü nesli de onu takip edecek.

Mercedes-Benz'in eVito'larına uygulanan pilot uygulama sistemi sadece Amazon'un yaptığı bir çalışma değil. Alman lojistik şirketi Hermes de 1500 elektrikli Mercedes Van'ı hizmete sokuyor. Yeni eVito'lar tek bir sarj ile 150 kilometrelik bir menzile ulaşabiliyor. Alandan tasarruf edebilmek için de  tıpkı Tesla da olduğu gibi piller yük tabanının altına monte edildi.

Son olarak Amazon araç filosunun ihtiyaçlarına sürdürülebilir çözümlerle karşılık verirken, yeni bir programı da açıkladığını belirtelim. Amazon Delivery Service Partner  adını alan program ile teknoloji devi,  lojistik alanda büyümek isteyen şirketlere know-how’ını paylaşarak eğitim vereceğini duyurmuştu.
ETİKETLER : amazon logistics evito

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics