Genel 06 MART 2018 / 16:33

​Amazon Türkiye'de ne zaman faaliyete girecek?

ABD merkezli dünyanın en büyük e-ticaret platformlarında biri olan Amazon'un Türkiye pazarına giriş tarihi belli oluyor.

Online alışveriş dünyasının devlerinden olan Amazon'un Türkiye pazarına giriş yapılacağı duyurulmuştu. Bu önemli gelişmenin ardından Amazon'un, İstanbul'un merkezinde yer baktığı öğrenildi. Şirketin Türkiye pazarına dahil olması ise bu yılın sonlarına doğru bekleniyor.

Şirketin yakın kaynaklarına göre Amazon, küresel çapta gayrimenkul danışmanlığı yapan firma yetkililerine İstanbul'un merkezinde yer bakmaları yönünde talimat da bulundu. Alınan bilgilere göre şirket Türkiye'deki operasyonlarını gerçekleştirmek için 4-5 bin metrekareyi bulan bir yer arıyor. E-ticaret devinin bu yılın sonlarına doğru aktif olarak çalışması bekleniyor.

Amazon kendi adıyla Türkiye  pazarına girecek

Faaliyet gösterdiği ülkelerin en büyük e-ticaret firmalarını satın alan Amazon, Türkiye pazarında ise farklı bir yol izleyecek. İddialarda adı geçen Hepsiburada, Amazon'un kendilerini satın alma yönündeki haberlerin asılsız olduğunu belirtti. Ayrıca gelen haberlere göre firma, amazon.com.tr ile faaliyet gösterecek.

Amazon, Türkiye'deki operasyonlarına Mart ayı sonunda gerçekleşecek olan büyük bir lansmanla başlayacak.  Toptancı ve satıcılara '' Mart ayı için hazırlıklı olun'' uyarısı yapan şirket bazı ürün kategorisinde test satışı yapacağı belirtildi.

Son olarak Amazon Lüksemburg ekibi önümüzdeki hafta Türkiye'de büyük firmalarla görüşmelerde bulunacak. Amazonun ülkemizde faaliyete girmesi yerli e-ticaret firmalarıyla rekabetin kızışacağı aşikar. Bu durumun tüketiciye olumlu yönde etki etmesini umuyoruz.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics