Genel 27 NİSAN 2018 / 17:13

​Casio, kompakt kamera pazarından çekildiğini duyurdu

Casio markasını hepimiz bugüne kadar saat piyasasında duymuş olsak da, firma kompakt kameralar da üretiyordu. Ancak üretilen kameralara yetersiz talep olduğunu belirten Casio, kompakt kamera pazarından çekilme kararı aldığını duyurdu.

Casio’yu hepimiz ürettiği saatler ile tanıma fırsatı bulmuştuk. Ancak şirket, kompakt kamera pazarında da bir pay almaya çalışıyordu. Aslında firmanın ürettiği kameralar, boyutları ve işlevsel kullanımları ile hiç fena değildi. Ancak yeni gelen haberlere göre Casio, kompakt dijital fotoğraf makinesi pazarından vazgeçtiğini açıkladı.

Japon sitesi Nikkei’de açıklanan bildiriye göre,  şirketin piyasadan ayrılma sebebi olarak talep azlığı etken olarak gösteriliyor. Bu bağlamda şirketin ileri teknoloji kameralara bağlı kalacağı düşünülse de, Casio görünüşe bakılırsa kompakt kamera piyasasına bir daha adım atmayacak gibi.

Önceleri selfie kamerası adı altında kameralar üreten Casio’nun piyasaya tutunmak için çabaladığını ancak beklediği talebi göremediği için pes ettiğini söyleyebiliriz. Bize göre bunda, gelişen akıllı telefonların da etkisi büyük. Bu bağlamda birçok insan kamera almak yerine gelişmiş bir kameraya sahip telefon almayı daha cazip buluyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics