Genel 05 ŞUBAT 2018 / 10:07

​GlassHouse Türkiye, Mediterra Capital çatısı altında

Türkiye ve EMEA bölgesinde veri yedekleme, arşivleme, depolama konularında nitelikli çözüm ve danışmanlık hizmetleri sunan GlassHouse Türkiye, artık çalışmalarını Türkiye’de 2011 yılından beri farklı sektörlere yatırım yapan Mediterra Capital bünyesinde sürdürecek. Türkiye’de alanında öncü  yaklaşık bin firmanın yedekleme ortamlarını destekleyen GlassHouse Türkiye’de satın alım sonrasında yeni alanlarda ve pazarlarda büyümeyi yönetmek üzere Genel Müdür olarak görevlendirilen Alp Bağrıaçık, şu bilgileri paylaştı:

“Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de özel işletmeler ve kamu kuruluşları dijital bir dönüşümden geçiyor. Ülkemiz de bu dönüşümün bir parçası olarak senede 500 milyon doların üstünde bir bilişim altyapısı donanımı pazarı ortaya çıkmış durumda ve bilişim altyapı donanım pazarında özellikle bütünleşik altyapıların önemi de yüksek. Günümüzde neredeyse tüm işletmeler, şirket içi ve dışı uygulamalarını çalıştırmak için sanallaştırılmış bilgi işlem platformları kurmuş durumdalar. Bu platformlarda sunucu, veri depolama, ağ ve yazılım katmanları var. Bütünleşik altyapılar şirketlerin bilgi işlem altyapısı risklerine maruz kalmaması için tüm bu katmanları tek bir ürün olarak birleştiriyor. Amacımız; 2018 ile birlikte GlassHouse Türkiye olarak bu pazarın lideri olmak. Türkiye bilişim pazarı, bölgedeki en rekabetçi pazarlardan ve GlassHouse Türkiye olarak çalışma alanımızda sunduğumuz  servislere yatırım yaparak rekabet ortamında kendimizi farklılaştıracağız.”

Mediterra Capital’in ortaklarından Orhan Ayanlar ise GlassHouse Türkiye’nin hisselerinin tamamının satın alınması ile Türkiye bilişim pazarına önemli bir yatırım yapıldığının altını çizerek,  önümüzdeki dönemde de teknoloji alanında yatırımlar yapmaya devam edeceklerini vurguladı.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics