Genel 02 TEMMUZ 2018 / 14:07

​Google, bir oyun platformu üzerinde çalışıyor olabilir

Google, Microsoft gibi şirketlerin oyun platformları üzerindeki çalışmalarını dikkate alarak, kendine ait bir oyun platformu kurarak Xbox ve Playstation markalarını geride bırakmak istiyor.

Teknoloji devlerinden olan Google, oyun dünyasında kendine ait bir platform oluşturmayı ve bu alanda ismini büyük bir şekiilde yazdırmaya çalışıyor. Şirket son dönemlerde oyun sektörüne yakınlaşmaya başlamış durumda ve bu doğrultuda yatırımlarını bu alana yapmaması mümkün görünmüyor. Google'ın yapacağı bu yatırımın oyun yayın platformu üzerine mi yoksa donanıma mı ait olduğu henüz bilinmiyor.

Google, yabancı kaynaklı haber sitelerinin yazılarına göre, oyun dünyasına üç farklı yönden giriş yapabiir. Bunlardan birincisi bir yayın platformu oluşturmak. E3 2018 sırasında oyunseverlerin sıkça duyduğu ''oyun yayını'' tabiri, oyuncuları kendi bilgisayarlarından kurtarıyor. Güçlü bir internet bağlantısı gerektiren bu sistem başka makine üzerindeki oyunun görüntüsünü size aktararak indirme derdi olmadan rahatlıkla oyununuzu oynayabiliyorsunuz . Bu tür sistemler Google tarafından yapılabilir.

İkinci yol ise hem oyuncuları hem piyasayı hareketlendirecek yönden. Google kendine özel bir oyun konsolu yapabilir.Şirketin elinde bulunan Android işletim sistemi düzenlenerek oyun konsolunun işletim sistemi olarak kullanılabilir. Bu seçeneğin gerçekleşmemesi durumda ise üçüncü bir seçenek karşımıza çıkıyor.

Google'ın son alternatifi ise, oyun stüdyolarını bünyesine katarak tek bir çatı altında toplamak olabilir. Microsoft, E3 2018'de pek çok oyun firmasını bünyesine kattığını duyurmuş ve herkesi şaşırtmıştı. Aynı hamleyi Google gibi dev şirketten de görebiliriz.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics