Genel 03 NİSAN 2018 / 10:30

​Google, kırsal alanlardaki öğrenciler için otobüsleri Wi-Fi ile donatıyor

Google kırsal alanlardaki öğrenciler için yeni bir çalışma başlatıyor. Öğrencilerin yolculuk sırasında harcadıkları uzun süreyi değerlendirebilmeleri için otobüsün içinde Wi-Fi desteği yer alacak.

Kırsal alanlarda yaşayan öğrenciler için düşünülmüş yeni bir proje Google tarafından hayata geçiriliyor. Öğrencilerin yolculuk sırasında otobüste geçirdikleri sürenin boş geçmemesi adına otobüslere Wi-Fi desteği geliyor. Bu sayede öğrenciler derslerini evlerine veya okullarına varmadan tamamlama imkanına, ders çalışma olanağına sahip olmuş olacak. Okul saatleri dışında da ders çalışacak öğrenciler bu gelişmeden dolayı oldukça mutlular.

Şuan için pilot bölge olarak Colorada'daki Deer Trail bölgesinde başlayan uygulama yakın zamanda 16 okul bölgesini de kapsayacak şekilde genişletilecek. Eğer bu uygulama başarılı bir sonuç elde ederse binlerce öğrenci ve milyonlarca saat faydalı bir işe dönüşmüş olacak.

Durumu kötüye kullanmak isteyen öğrencilere engel olacak olan yine Google'ın kendisi. Google'ın bu konuda kısıtlamalar getirdiğini baştan söyleyelim. Bu sayede öğrenciler sadece ders içeriklerinin bulunduğu web sitelerine bağlanabilecek. Google, herhangi bir ücret karşılığı olmadan öğrencilerin daha başarılı olması ve boşa geçen süreyi değerlendirmesini hedefliyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics