Genel 19 NİSAN 2018 / 13:35

​Microsoft, Office 2019'la birlikte OneNote desteğini kesecek

Microsoft, önümüzdeki yıl yayınlamayı planladığı Office 2019 uygulaması ile birlikte birtakım değişikliğe gidecek.

Microsoft'un geliştirdiği birçok kişi tarafından yazı yazmaktan sunum yapmaya kadar pek çok işlevin kullanıldığı  Office serisinin 2019 versiyonu seneye kullanıcılarla buluşacak. Şirket bu süreçte uygulamayı sürekli güncelleştirerek daha stabil ve kullanışlı bir deneyim yaşatmak istiyor. Yine Microsoft'un geliştirdiği OneNote adlı not alma uygulaması da sürekli yenilenerek yoluna devam ediyor.Halihazırda OneNote,  Office 2016'da bulunan bir masaüstü sürümüne ve Windows 10 için ayrı bir Evrensel Windows Uygulamasına dahil olarak bulunuyor.

Fakat Microsoft'un aldığı yeni karara göre OneNote'un masaüstü sürümü, Office 2019'daki Windows 10 sürümüyle değiştirilecek. Ayrıca Office 2019'la birlikte Mac versiyonu da hizmete sunulacak.Bununla birlikte mevcut masaüstü uygulaması olan OneNote 2016 artık yeni özelliklerle güncellenmeyecek. Başka bir deyişle Microsoft, uygulamaya destek sunmayı bırakacak.

Ancak, Microsoft uygulamayla ilgili güvenlik ve hata giderme güncellemelerini 2020 yılına kadar sürdürecek. Microsoft, son zamanlarda OneNote Windows 10 uygulamasını kademeli olarak geliştiriyor ve gelecekte daha fazla yeni özellik sunmayı planlıyor. Windows 10 OneNote'ı bu yaz, etiket ekleme ve arama yeteneği içeren güncellemelere ve Office dosyalarının canlı ön izlenmesi gibi özelliklere kavuşacak.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics