Genel 30 MART 2018 / 09:28

​Microsoft yeniden yapılanma sürecinde

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden olan Microsoft, inovasyon ve müşteri ihtiyaçlarına daha etkili çözüm sunmak için yeniden yapılanıyor.

Microsoft CEO'su Satya Nadella, yaptığı açıklamada, "Deneyimler ve Aygıtlar" adlı yeni takım kuracaklarını belirtti. Bu departmandaki Windows işletim sistemi, Office programları ve üçüncü şahıs uygulamalarına odaklanacağına işaret eden Nadella, Ürünler Grubu Başkan Yardımcısı Rajesh Jha'nın bu takımın başında yer alacağını belirtti.

Nadella, "Bulut ve Yapay Zeka" adlı diğer takımın da bilgi, hizmetler ve altyapı alanlarında yapay zeka ve bulut teknolojilerine konusunda odaklanacaklarını belirterek, Bulut ve Girişimcilik Başkan Yardımcısı Scott Guthrie'nin de bu takımın başında yer alacağı bilgisini paylaştı.

Yapılan açıklamada, Microsoft'ta 1997 yılından beri çalışan Windows ve Aygıtlar Grubu Başkan Yardımcısı Terry Myerson'ın şirketten ayrılacağı ifade edildi. Açıklamanın ardından şirketin hisseleri, TSİ 18.00'de yüzde 1,3 artışla 90,58 dolara kadar yükseldi.

Söz konusu saatte şirketin piyasa değeri de 697 milyar dolara ulaştı. Microsoft, teknoloji devi Apple'ın ardından dünyanın en yüksek piyasa değerine sahip ikinci şirketi konumunda yer alıyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics