Genel 29 HAZİRAN 2018 / 11:49

​Smash, sınırsız dosya boyutu ile WeTransfer'e rakip olmak istiyor

Teknolojinin hızla artması, elimizdeki materyallerinde dosya boyutlarını artırdı. Bu alanda internette dosya saklama ve transfer işlemleri için pek çok site bulunuyor. WeTransfer kullanıcılara pek çok kolaylık sağlarken, Smash adlı yeni bir rakibi oluyor.

En popüler dosya transfer araçlarından biri olan WeTransfer 2 GB'lık dosya boyutunu üyelik olmadan ücretsiz bir şekilde transfer edebiliyor. Fakat şirket, Avrupa menşaili Smash firnası ile rakip olmaya hazırlanıyor.

Smash, Fransız girişimci Romaric Gouedard- Comte tarafından duyurulmuş bir dosya transfer  aracı ve bazı özellikleri sayesinde WeTransfer'den sıyrılmayı başarıyor. Smash'in en büyük özelliği ise dosya boyutu sınırı olmaması. Karşı tarafa dosya gönderirken bir dosya sınırınız olmuyor ve bunun için herhangi bir ödeme yapmanıza da gerek yok.

Büyük dosyalar için bile ücretsiz olmasının yanında hiç bir zaman reklam yayınlamayacaklarını belirten Romaric, sadece ilham verici çalışmalara yer vereceklerini belirtiyor.

Bir diğer önemli özelliklerinden biri de karşı taraftan size gelen dosyaların önizlemesini yapabiliyor olmanız. Bu sayede size gelen yanlış veya gereksiz dosyaları indirmenin önüne geçmiş oluyorsunuz. Ayrıca dosyanın indirilip indirilmediğini gerçek zamanlı olarak takip etme şansızın da bulunuyor.

Oldukça sade bir arayüzü bulunan Smash, WeTransfer'in en iddialı rakibi olarak görülüyor. Bazı özelliklerle rakibinden sıyrılmayı başaran Smash, kurumsal firmaların tercih edeceği seçeneklerin arasına girebilir.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics