Genel 10 MAYIS 2018 / 09:52

​Uber'in uçan taksi projesine NASA destek veriyor

Son zamanlarda ülkemizde popülerliği artan, birçok tartışmaya konu olan Uber, NASA ile anlaşma yaparak pilot bölgelerde 2020 yılında uçan taksileri hayatımıza sokacak.

Kullanım kolaylığı, Uber'i ülkemizde ve dünyada birçok kişi tarafından tercih edilmesine olanak sağladı. Bu noktada Uber, ulaşım sistemini bir adım daha ileri götürerek uçan taksilerini hayatımıza sokmayı amaçlıyor. NASA'nın ilgisini çekmiş olacak ki Uber ile çığır açacak bir anlaşma yapıldı.

NASA'nın konuyla ilgili açıklamalarında, Uber ile uçan taksi keşfi konusunda anlaşıldığı ve NASA’nın dağıtım amacıyla kullanılan insansız hava araçlarının Uber sistemi ile çağırılarak kullanılacağını belirtti.

Bu hava araçlarının boyutunun çok büyük olmayacağını söylemekte fayda var. Özellikle varlıklı kesimin ve iş adamlarının kullanacağı ulaşım sistemi olacağını söyleyebiliriz. Ayrıca bu uçan taksilerin özel istasyon durakları olacak. İki dev şirketin yaptığı bu anlaşma, insanların uzun yıllar hayalini kurduğu uçan ulaşım araçları da gerçekleşmiş olacak.
ETİKETLER : nasan uber nasa

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics