Genel 11 TEMMUZ 2011 / 00:25

“Avrasya” Bilişim Zirvesi’nde buluşuyor

İstanbul Kongre Merkezi, Ekim ayının ilk haftasında, Avrasya bölgesi bilişimcilerinin buluştuğu bir ortama evsahipliği yapacak. “ICT Summit Eurasia – Bilişim Zirvesi’11”, Avrasya bölgesinden dört binin üzerinde iş dünyası temsilcisini İstanbul’da buluşturacak. “ICT Summit Eurasia -Bilişim Zirvesi’11 Ödülleri” de bu yıl ilk kez sahiplerini bulacak.

İstanbul Kongre Merkezi, Ekim ayının ilk haftasında Avrasya bilişimcilerini ağırlayacak. Bu yıl, Türkiye sınırları dışına çıkarak Avrasya’nın en büyük zirve ve iş platformu kurgusuyla katılımcılarını İstanbul’da ağırlayacak olan “ICT Summit Eurasia – Bilişim Zirvesi’11”,
3-5 Ekim tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Türkiye’nin yanı sıra, Ortadoğu, Kafkasya ve Balkan ülkelerinden kamu ve iş dünyasının önde gelen isimlerinin katılacağı ve bölgeden dört binin üzerinde iş dünyası temsilcisini ağırlaması beklenen zirve, Avrasya bilişimcilerini İstanbul’un merkezinde buluşturacak.
Bu yıl “Sınırlar Kalkıyor” ana temasını taşıyan zirve, Türkiye ile Ortadoğu, Kafkasya ve Balkan ülkelerinden oluşan çevre ülkeler için bilişim teknolojilerini kullanarak gerçekleştirdikleri projeler konusunda bilgi ve teknoloji transferinin yapılabildiği bir platform da oluşturacak.
Bu yıl Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), İstanbul Ticaret Odası (İTO) gibi kurumlar ve Türkiye Bilişim Vakfı (TBV), Türkiye Elektronik Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TESİD), Tüm Telekomünikasyon İş Adamları Derneği (TÜTED) gibi pek çok STK’nın desteğiyle gerçekleşen zirve, ulusal ve uluslararası işbirliklerini özendiren konularla birlikte uluslararası guruları da konuşmacı olarak ağırlayacak.
Telekomdan finansa, e-ticaretten mobil teknolojilere ve uygulamalarına kadar birçok farklı başlıkta gerçekleştirilecek olan konferanslar ve seminerler, buluşturma ortamları ve çözüm gösterileri bölümüyle katılımcılarına farklı kazanımlar sunacak. ICT Summit Eurasia -Bilişim Zirvesi’11 Ödülleri de, bu yıl zirvenin açılışında sahiplerini bulacak.
Özellikle Türk bilişim sektörünün kamu ve özel sektörde gerçekleştirdiği başarılı uygulama ve projelerin çevre ülkelerde de hayata geçirilmesi için konferanslar ve buluşturma ortamları ile iş yapılabilirliği sağlamak istediklerini vurgulayan İnterpromedya Genel Müdürü Güldane Taşdemir, “Ortadoğu, Balkanlar ve Türk Cumhuriyetleri’nden oluşan bölgede Türkiye olarak, önceden başlatılmış olan ‘bölgesel açılım’ çalışmalarının bilişim nezdinde ele alınması ve Türkiye’nin bölgede etkin bir rol oynaması, ICT Summit Eurasia - Bilişim Zirvesi’11 ile daha da pekişecek” diye konuştu.

Çevre ülkelerden üst düzey katılımcılar buluşacak
ICT Summit Eurasia - Bilişim Zirvesi’11 için belirledikleri hedefler doğrultusunda çalışmaları uzun zamandır sürdürdüklerini belirten Taşdemir, “ICT Summit Eurasia-Bilişim Zirvesi’11, artık Avrasya’nın en büyük zirvesi olarak kurgulandığı için çevre ülkelerde bu konuda devlet ve hükümetlerdeki üst düzeyde yetkililer ve sektör STK’larının katılımıyla gerçekleştireceğimiz bir buluşturma platformu” şeklinde konuştu.

Buluşturma Toplantıları, İstanbul’da bölge şirketlerini eşleştirecek
Zirvenin ev sahipliği yapacağı bir başka etkinlik de bölge şirketlerinin özel görüşmeler yapmalarına olanak tanıyacak ‘Buluşturma Toplantıları’ olacak. Ticari ateşelikler aracılığı ile farklı sektörlerden şirketlerle temasa geçildiğini belirten Taşdemir, “Bu, işbirliklerine olanak sağlayacak“ dedi. Zirveyle ilgili gelişmeleri www.bilisimzirvesi.com.tr adresinden takip edebilirsiniz.

Bölgesel İş Fırsatları Konferansı, işbirliği olanaklarını gündeme taşıyacak

Bu yıl ICT Summit Eurasia - Bilişim Zirvesi’11 kapsamında gerçekleşecek etkinliklerden biri de, ‘Bölgesel İş Fırsatları Konferansı’ olacak. Forum içinde Ortadoğu, Kafkaslar, Balkanlar’da bilişim pazarının gelişim düzeyi, kamu, telekom, finans gibi sektörlerde bilişim yatırımları ve gereksinimleri, yasal düzenlemeler ve regülasyonlar, işbirliği olanakları, bilgi transferinin nasıl artırılacağı gibi konular ele alınırken, katılımcılar bölge ülkelerin yöneticilerinden ülkelerini dinleme olanağı da bulacak. Katılımcıların bu forum ile bölge ülkelerinin bilişimde hangi projelere yatırım yapılacağını öğrenebileceğine dikkat çeken Taşdemir, “Hangi ülkede önceden başarısı kanıtlanmış proje var ise bu konuda işbirliğine gidilmesi için ilk adım da atılmış olacak” dedi.

Güncel konulara uzman konuklarla cevap aranacak

ICT Summit Eurasia - Bilişim Zirvesi’11 kapsamında bu yıl gerçekleşecek konferanslar arasında “Sınırsız İletişim”, “Geleceğin Ticaretinin e-Hali”, “Geleceğin Şehirlerinde Yaşam”, “Sınırları Kaldıran Sosyal Medya”, “Mobilişim”, “Bölgesel Finans Çözümleri”, “Bölgesel İş Fırsatları” başlıklı konferanslar yer alıyor. Pek çok farklı başlığın tartışılacağı “Sınırsız İletişim” Konferansı, bulut bilgi işlemin telekoma yansımalarını da sorgulayacak. Mobilitenin iş alanlarına yansımaları ve başarılı uygulamalar Mobilişim Konferansı’nda ele alınırken,
“Geleceğin Ticaretinin e-Hali Konferansı”nda da, dünyada ve Türkiye’de B2B e-Ticaret pazarının gelişimi, küresel ticaret ağlarına üye olma yöntemleri düzenlenecek olan forumlarla gündeme taşınacak. Zirvenin ev sahipliği yapacağı diğer konferanslar arasında “Sınırları Kaldıran Sosyal Medya Konferansı” ve “Bölgesel Finans Çözümleri Konferansı” yer alacak. “Sosyal medyada iş nasıl geliştirilir?”, “Sosyal medyada nasıl pazarlama yapılır” gibi sorular “Sınırları Kaldıran Sosyal Medya Konferansı”nda konunun yerli ve yabancı uzmanları tarafından farklı panellerle ele alınırken, “Bölgesel Finans Çözümleri Konferansı”nda da finans- bankacılıkta uluslararası standartlar ve dünya ölçeğinde projelerin nasıl üretilebileceği konuları tartışılacak.
ETİKETLER : featured Sayı:829

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics