Genel 08 NİSAN 2013 / 13:52

“Sinemaseverlere su yoksa Mado’ya da internet yok”Emek sinemasının yıkılmasına karşı protesto eden eylemcilere su satmayıp dükkandan kovan Mado’nun internet sitesi Redhack tarafından çökertildi.

Emek Sineması’nın yıkılmasına karşı 7 Nisan’da eylem yapan kitleye polisin gaz bombalı müdahalesinden sonra, bombalardan etkilenenlerin dükkana girişine izin vermeyen ve su satmayan Mado’nun internet sitesi internet aktivist grubu  tarafından hack’lendi.

Oyuncu Zafer Algöz twitter hesabından, “Biber gazından fenalık geçirenlere su satmayan ve mekandan kovan MADO.. Bundan sonra senden su bile alınmayacak bilesin..” yazdı.

Bunun üzerine Redhack, MADO’nun internet sitesini hackledi. Bir süre sonra siteyi kullanılabilir hale getiren Redhack, Mado özür dilemediği takdirde tekrar sitenin hackleneceğini twitter hesabından duyurdu.

Mado’nun gaz bombasından etkilenenleri dükkandan kovarak su satmaması sosyal medyada tepkilere neden olmuş #SanatdüşmanıMadoyuboykotediyorum etiketi ile protesto eylemi başlatılmıştı.
ETİKETLER : Emek Sineması Redhack

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics