Genel 10 OCAK 2011 / 10:27ürkiye’nin Almanya’da gerçekleşecek olan CeBIT Fuarı’na "Partner Ülke" olmasının ardından, bu konuyla ilgili çalışmalara hızlı bir şekilde başlandı. Bilişim ve iş teknolojileri alanında dünyanın en büyük platformları arasında yer alan CeBIT Fuarı 1 – 5 Mart 2011 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.


28 Şubat 2011’de Hannover Kongre Merkezi’nde düzenlenecek resmi açılış törenine Almanya Şansölyesi Angela Merkel ile birlikte Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da katılacak.


1 Mart 2011’de Türkiye ana standında yapılacak fuar açılışı ise yine Angela Merkel ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından gerçekleştirecek. Törenin ardından Türk-Alman Bilişim Zirvesi’ne de katılım gerçekleştirilecek.


Türk bilişim şirketleri ve STK’lar fuara İTO şemsiyesi altında katılacaklar. CeBIT Fuarı ile ilgili olarak pazarlama aktiviteleri danışmanlığı ise İnterpromedya tarafından gerçekleştiriliyor.


Fuar sırasında Türk bilişim sektörünü tanıtıcı seminerler de yapılırken; bununla ilgili olarak ülkemizden TÜBİSAD ve Almanya’dan BITKOM ortak bir çalışma yürütecekler.


İTO, CeBIT 2011 Partner Ülke Türkiye katılımı hakkında bilişim sektöründe faaliyet gösteren STK’lar ve sektördeki şirketler için tanıtım toplantıları da düzenliyor. Ayrıca küresel basın toplantıları ile de Türk bilişim sektörü ve Türkiye’nin fuara iştiraki tanıtılacak. Çalışmalar ile ilgili olarak sivil toplum kuruluşu temsilcilerinden oluşan bir çalışma grubu da oluşturuldu. Bu çalışma grubu sadece devlet ve sektörel kurumların değil; bilişim medyasını da içine alan bir çalışma grubu olarak çalışmalarını yürütecek.


Ulaştırma Bakanlığı ve BTK, tam destek mesajı verdiği etkinlik süresince de bu desteği gösterecek.


Ayrıca, İTO ile Deutsche Messe tarafından, fuarın tanıtımı için fuar alanında hizmet verecek Türk Restaurantı dahil olmak üzere çeşitli kültürel etkinlikler düzenlenecek.


Özellikle katılımcı şirketlerin ihracat olanaklarını artırmak için İTO, katılımcı şirketler için B2B görüşmeler ve ASCAME (Akdeniz Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği) üyesi ticaret odalarının fuarı ziyareti planlanıyor.

bthaber@interpromedya.com.tr

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics