Genel 07 TEMMUZ 2014 / 13:44

100 dolarda 5 sent sahteciliğe gidiyor

Cardtek USA, Amerika’da EMV standartlarına geçişi sağlayacak.
Cardtek Group’un global büyüme stratejileri doğrultusunda Amerika Birleşik Devletleri’nde kurulan şirketi Cardtek USA faaliyete başladı. Cardtek USA, özellikle, Amerika Birleşik Devletleri’nde Ekim 2015’te gerçekleşmesi planlanan, kartlı ödeme sistemlerinde EMV standartlarına geçişi destekleyici çalışmalarda bulunacak, kurumlara özelleştirilmiş çözümler sunacak. Cardtek USA’nın Genel Müdürlüğünü ise, Gökhan İnönü yapacak.
Cardtek Group bünyesinde, Amerika Birleşik Devletleri’nde faaliyete geçen Cardtek USA, Amerikan Ödeme Sistemleri sektörünün kartlı geçiş çalışmalarında aktif rol almak üzere çalışmalarını sürdürüyor. Cardtek Group şirketlerinin tüm ürün, çözüm ve yetkinlikleri ve global tecrübesini Amerika Kıtası’nda temsil eden Cardtek USA, özellikle EMV standartlarına geçiş sürecinde “EMV Kart Personalizasyon Çözümleri”, “Kernel Çözümleri”, “Cardtek Academy Eğitimleri”, “NFC Mobil Ödeme Çözümleri”, “EMV Temelli Ulaşım Kartı” ve “Fraud Çözümleri” üzerine, kurumlara özel ürünler sunacak.
Türkiye dünya ortalamasından ilerde  
18 bin bankası tarafından çıkarılan 1 milyardan fazla kart sayısı ve 9.6 trilyon USD’lik mevduat rakamıyla sektörde dünyanın en büyük pazarı olan Amerika Birleşik Devletleri, pazar büyüklüğüne rağmen Avrupa, özellikle Türkiye’nin gerisinde yer alıyor. Pazar büyüklüğünün operasyonel yavaşlığa da neden olduğu Amerika Birleşik Devletleri, sektörel bir atılıma ihtiyaç duyuyor.
ABD’de 2012 yılı sahtecilik miktarı 11.2 milyar USD
Amerika Birleşik Devletleri’nde halen kullanımda olan manyetik şeritli kredi kartları, büyük güvenlik açıklarını da beraberinde getiriyor. 2012 yılında 11.2 milyar USD olan Amerika Birleşik Devletleri’ndeki sahtecilik rakamları, yapılan her 100 USD’lik işlemin 5.22 cent’lik kısmının sahtecilik işlemine maruz kaldığını gösteriyor. Bu rakam da, dünyada gerçekleştirilen sahtecilik işlemlerinin yüzde 47.3’ünün ABD’de gerçekleştiğini kanıtlıyor.
EMV tabanlı chip’li kartlara geçişte Cardtek USA öncülüğü
2015 yılında, EMV Tabanlı Chip’li kartlara geçişle birlikte, ABD’de sahteciliği önlemek üzere her yıl harcanan ortalama 6 milyar USD’nin radikal biçimde aşağı çekileceği ve 2 milyar USD’ye düşeceği ön görülüyor. Ödeme sistemleri alanında 360 derece çözüm sağlayan Cardtek USA, müşteri beklenti ve ihtiyaçlarını tek çatı altında toplayarak uçtan uca çözüm sunuyor.
“Hedef tüm Amerika kıtasına hizmet vermek”
Cardtek USA ile ilgili bilgi veren Genel Müdür Gökhan İnönü “Cartek USA, sadece Amerika değil, tüm kıtaya hizmet vermek üzere yapılandırıldı. 2014 yılında, ABD’de EMV Tabanlı Chipli Sisteme geçişe yönelik çalışmalarımızın yanı sıra, ağımızı genişleterek Latin Amerika ve Karayip ülkelerine de çözüm ve ürünlerimizi sunacağız” dedi.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics