Genel 19 KASIM 2012 / 10:06

4G’de atı alan Bakü’yü geçti

Azerbaycan, Sovyetler Birliği’nin dağılmasıyla 18 Ekim 1991’de bağımsızlığını ilan etti. Uzun yıllar boyunca yaşanan asimilasyon ve sömürü yıllarından sonra ülke, kendi petrolü ve doğalgazı sayesinde hızlı bir gelişim sürecine girdi. Aynı dili konuştuğumuz aynı milliyeti paylaştığımız  bu ülkeye Türkiye’den de her alanda birçok yatırımcı destek verdi. Özellikle inşaat sektöründe bu desteğin izleri hala görülüyor.
Azerbaycan, 9 milyonluk nüfusuyla İstanbul’un resmi olmayan rakamlarla yarısı kadar bir ülke. Biz 3G kullanmaya başladığımızda henüz 2G bu ülkede yaygınlaştırılmaya çalışılıyordu. Bugün ise Azerbaycan dünyanın sayılı ülkeleri arasına girerek 4G’yi başkent Bakü’nün bazı bölgelerinde kullanıma sundu. Bakü ziyaretimiz sırasında yaptığımız hız testinde çıkan sonuçlar, İstanbul’da yaptığımız testlerde çıkan sonuçların yarısı kadar değerlerde oldu. Ama bir laf vardır bilirsiniz; “bir sıfırdan büyüktür.” Bu teknolojide de Azerbaycan biri, Türkiye ise sıfırı temsil ediyor. Son olarak Türkiye’de bu teknolojiler için erken olduğunu düşünenlerle Azerbaycan’da bu teknolojiyi hayata geçirenler arasında bazı farklar var. Bu farkları da düşünün ve siz bulun dilerseniz...
ETİKETLER : Sayı:896
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN