Genel 14 MART 2018 / 17:07

90 yaşındaki kullanıcı GittiGidiyor ve eBay'in kayıt prosedürünü yeniletti

GittiGidiyor Genel Müdürü Öget Kantarcı, İlham Veren Satıcı Hikayeleri Projesi kapsamında en yaşlı satıcısı ünvanına sahip satıcı sayesinde kayıt prosedürünü yenilediklerini açıkladı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) E-Ticaret Meclisi Başkanı ve GittiGidiyor Genel Müdürü Öget Kantarcı, e-ticaret platformundaki satıcıların hikayelerinin başkalarına da yol göstermesi için “İlham Veren Satıcı Hikayeleri (#ilhamverensatıcıhikayeleri) Projesi”ni hayata geçirdiklerini belirtti.

Kantarcı, ''Proje kapsamındaki ilk filmimizi mobilya sektöründe pek çok ilke imza atan ve Türkiye’nin ilk seri mobilya üreticisi olan 90 yaşındaki Mehmet Amcamız ile çektik. Mehmet Amca, GittiGidiyor’un en yaşlı satıcısı unvanına sahip” dedi.

''eBay ile görüşüp doğum yılının sisteme eklenmesini sağladık.''

Kantarcı ''Mehmet Amca’nın hikâyesi çok ilginç, GittiGidiyor’a ilk kayıt yaptırmak istediğinde 1928 olan doğum yılını sisteme girmesi gerekiyor. Ancak sistem, geriye dönük olarak belli bir yıla kadar seçenek sunuyor ve Mehmet Amca sistemde kendi doğum yılını bulamadığından kayıt işlemi yarıda kalıyor. Sonrasında, GittiGidiyor olarak eBay ile iletişime geçip onun doğum yılının da sisteme eklenmesini sağladık. Mehmet Amca, şimdi el emeği göz nuru mobilyalarını e-ticaret sayesinde alıcılarına ulaştırabiliyor” diye konuştu.

SİM Mobilya Fabrikasının kurucusu Mehmet İrfan Dolgun Ödemiş’te mobilyacılık yapıyor. 1928 doğumlu girişimcinin diğer satıcılara da örnek teşkil etmesini umuyoruz.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics