Genel 28 KASIM 2013 / 16:22

ABD pazarı için altın öneriler

İstanbul Elektrik-Elektronik, Makine ve Bilişim İhracatçıları Birliği (TET), İMMİB Koordinatörlüğünde, “ABD Pazarına Açılırken Bilinmesi Gerekenler” konulu bir seminer düzenledi.

Amerika ile ticaret yapacak veya iş bağlantısı kuracak ihracatçıları bir araya getiren TET seminerinde ABD pazarı ile ilgili tüm detaylar ayrıntılarıyla ele alındı.
Sahip olduğu 320 milyon tüketicisi, ileri teknoloji, alt yapı ve işgücünün yanı sıra; gelişmiş hukuk sistemi ve ticari marka koruması Amerika pazarını cazip kılan en önemli nedenler arasında yer alıyor. Doğrudan pazara girmenin yolu ise şirketleşmeden geçiyor. Şirket türleri, ortaklık ve risklerden korunmanın yollarının tüm ayrıntılarıyla anlatıldığı seminerde, gerçek hayattan örnekler de ihracatçılarla paylaşıldı. Amerika pazarında başarılı olmak için öncelikle pazarın çok iyi tanınmasının gerekliliğine dikkat çekildi.
Seminerde; Amerika’da çalışma ve yatırım amaçlı vize uygulamalarından ihracat risklerinin önlenmesine; ticaret şirketler hukuku, göçmenlik hukuku ile çok uluslu şirketlerde muhasebe kayıtlarından, ABD’de oturumun doğurduğu vergisel mükellefiyetlere kadar birçok konu gündeme geldi. Ayrıca yasal izinler, hukuki ve lojistik süreçler ile yoğun rekabet ortamının pazara girişte en çok karşılaşılan güçlükler olduğu vurgulandı.
Seminere New York Barosu Avukatı Mehmet Fırat Polat, New York Barosu Avukatı Remzi Güvenç Kulen, Mali Müşavir Michael Halajian ve Simit Sarayı Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Okutur katıldı ve Amerika’daki yatırım deneyimlerini paylaştılar.

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics